Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüşte Binance Üzerindeki 16 Bin BTC Satışı Etkili mi Oldu?

Bitcoin Fiyatlarındaki Düşüşte Binance Üzerindeki 16 Bin BTC Satışı Etkili mi Oldu?

Bitcoin (BTC), 30 bin dolardan dakikalar içinde yaşadığı 1.000 dolarlık düşüş sırasında Binance üzerinde 16 bin adet BTC satıldı.

Bitcoin (BTC), 30 bin dolardan dakikalar içinde yaşadığı 1.000 dolarlık düşüş sırasında Binance üzerinde 16 bin adet BTC satıldı.

BTC'deki ani düşüşün ardındaki sebep gün yüzüne çıkmaya başladı. Twitter kullanıcısı ve kripto para trader'ı Skew, Bitcoin'deki düşüşün nedeni olarak Binance spot işlemlerinde gerçekleşen ilginç satışa işaret etti. Skew, sunduğu verilerle, piyasadan 470 milyon dolar değerinde 16 bin BTC satıldığını ortaya koydu.

Binance'de yapılan satışın, piyasa için alışılmadık bir durum olduğunu dile getiren Skew, genellikle böyle toplu satışların "kötü haberler öncesi" gerçekleştiğine dikkat çekti.

16 bin BTC'lik satışın, alışılmadık bir boyutta olduğu ve genellikle kötü haberler ortaya çıkmadan önce yapılan büyük satışlar arasında yer aldığı belirtildi.

Skew, 29 bin doların korunması ve piyasaya yeni bir FUD düşmemesi halinde bu seviyelerin yeni bir yerel dip olabileceğine işaret etti.

Öte yandan, satış için ortaya atılan iddialar arasında ABD Hükümetinin satış yapmış olma ihtimali ve İngiltere'de yıllık enflasyonun %9,8'lik beklentiye karşılık %10,1 olarak açıklanması yer aldı.

ABD Hükümeti'nin bu satışın kaynağı olabileceği düşünülse de ilk satışın Coinbase üzerinden yapıldığı göz önüne alınarak, Binance'den gelen bu yüklü satışın ABD Hükümetinden kaynaklanma ihtimalinin düşük olduğu varsayılıyor.

İngiltere'nin yıllık enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesi de piyasayı etkilemiş olabilir. Bitcoin'de gelen yüklü satış ile birlikte yaşanan düşüşün, İngiltere'nin enflasyon verilerini açıkladığı dakikalara denk gelmesi ihtimalleri daha da artırıyor. İngiltere'nin henüz enflasyonu beklenen seviyelere çekememesi dünya genelinde bir resesyon ihtimalini daha da güçlendirirken, yatırımcılar tedbir amaçlı satış gerçekleştirmiş olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.