Ünlü Analistten Korkutucu İddia: Bitcoin Fiyatı  28 bin Dolara Düşebilir!

Ünlü Analistten Korkutucu İddia: Bitcoin Fiyatı 28 bin Dolara Düşebilir!

Bitcoin'in (BTC) bir numaralı dijital varlığı, 28 bin dolara kadar düşebilir. Bu, Cane Island Alternative Advisors'tan Timothy Peterson tarafından paylaşılan ve tahminin Bitcoin'in geleneksel pazarlarla ve özellikle S&P500 ile ilişkilendirilmesine dayandığını açıklayan bir tahmine göre.

Ayrıca, Metcalfe dijital varlıkları analiz etme modeline göre Bitcoin'in en düşük fiyatına yakın olduğu için 28 bin doların bir olasılık olduğunu da ekledi .

2015'ten beri SP500'e Bitcoin betası 0.95'tir .

Hisse senetlerinde (3200/4100 – 1 = ) -% 22'lik bir düşüş,  BTC'de 0,95*(-0,22-0,03)+0,03=-%21 düşüş anlamına gelir 36.000 $ * (1-.21) = 28.000 $.

Bence bu zemin olacak. İleriye dönük en düşük fiyatın hemen altında.

 

Durgunluk Sırasında S&P 500'ün Medyan Düşüşü -%35

Onun hesaplaması aynı zamanda 'bir durgunluk sırasında (1971'den beri) S&P 500 için medyan düşüşün -%35 olduğu' şeklindeki başka bir gözleme dayanıyor .

Sonuç olarak, S&P500'ün son zamanlarda 4,900$'a ulaştığı göz önüne alındığında, 3,200$'a düşmesi muhtemel. Ayrıca, S&P 500'ün 4.100$ fiyat alanında işlem gördüğüne dikkat çekerek, geleneksel piyasaların dip bulmadan önce daha kat etmesi gereken uzun bir yol olabileceğini belirtti. 

Bitmex'ten Arthur Hayes de Bitcoin'i 30 bin Dolarda Tahmin Etmişti

Bay Peterson'ın analizi, Bitmex'in Kurucusu ve eski CEO'su Arthur Hayes'in Bitcoin'in bu yılın Haziran ayı sonuna kadar 30 bin dolar seviyesini test edebileceği konusunda uyardığı tahminini yansıtıyor. Analizi saf 'içten duyguya' ve 'Bitcoin ve Ether'in Fed harekete geçmeden ve politikasını sıkıdan gevşeke çevirmeden çok önce dibe vuracağı'na dayanıyordu.

Bay Hayes'in son açıklaması, Fed'in mevcut niceliksel sıkılaştırmadan (faiz oranı artışlarıyla karakterize edilen) niceliksel gevşemeye geçmeden önce kripto piyasalarının dibe vurabileceğini ima ediyor.

Kısa Vadeli Bitcoin Sahipleri Satıyor

Bitcoin'in 38 bin dolarlık destek seviyesinin altındaki mevcut sorunlarıyla ilgili olarak, WuBlockchain'deki ekip, kısa vadeli sahiplerinin BTC sattığı sonucuna varmak için zincir üstü verileri kullandı ve devam eden kripto piyasasının erimesine daha fazla katkıda bulundu. Analizde şunlar belirtildi:

CryptoQuant verilerine göre, son iki gündeki düşüşe kısa vadeli sahipler hakim olabilir. 5 ve 6 Nisan'da, 3 aydan daha kısa bir süre boyunca tutulan toplam 11.76k "genç" BTC borsaya aktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.