Bitcoin Cüzdan Sayısı Rekor Sayıya Ulaştı

Bitcoin Cüzdan Sayısı Rekor Sayıya Ulaştı

Bitcoin   her geçen gün yeni yatırımcılara ulaşarak çalışmak büyümektedir. mevcut son göstergeler bu olayı kullanabilirtedir. 2017 yılında bugüne kadar yapılan araştırmalarda bitcoin cüzdan sayısında ciddi bir artış olduğunu açıklandı.

Bitcoin Cüzdan  Sayısı Artıyor

2017 açıklamalarında ve Bitcoinist tabanlı haberine göre 2017 Aralık ayında fiyatlarda rekorların kırılmasıdan sonra Bitcoin adresi olan kişi sayısı'nda çok önemli artışlar yaşanmaya başladı ve yaklaşık olarak 124 milyon adrese ulaşmıştır. 300.000 yeni Bitcoin cüzdan sayısı ortaya tespit edildi

Son 10 yılda  yapılan hodl'ların sürekli işlem yapanlarla  beraber BTC almak isteyenler için önemli bir etken olmuştur. Konuyla alakalı yapılan açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ocak 2011'de sıfırın üzerinde Bitcoin bulunduğuuran cüzdan sayısı sadece 70.000 civarındaydı. Günümüzde ise bu rakam 28 milyonun üzerinde. Çünkü 10 yılda 400 kat büyüme yaşandığı görülüyor.

Mevcut  süre zarfında, daha geniş bir kesimin  kripto paralara ulaşmasına izin veren 18 milyon adetten fazla BTC piyasaya sürülmüştür. Lakin, daha çok sayıda borsa ve perakende satışın kabul gören faktörler,  Bitcoin adresleri ndeki büyümeyi tetikledi.

Bunların yanında bu süre zarfında 18 milyon adetten fazla Bitcoin piyasaya sürülmüştür. Ek olarak daha çok sayıda borsanın kurulması ve bireysel işlemlerin çoğalması gibi faktörler her ne kadar tahmin edilenden fazla oluşu, bu büyüme beklentileri karşıladı.

BİTCOİN HESAP CÜZDANI OLUŞTURMAK

Bilindiği gibi Bitcoin  cüzdanı oluşturmanın bir sınırı bulunmamaktadır. Bazı bitcoin transferlerin gerçekleştirilme işlemi takip edilmemesi  için cüzdanlar arasında sürekli transferler işlemleri yapılmaktadır. Lakin tüm bu faktörlerinin  yanı sıra genel olarak, BTC'nin 2017'de başat unsur haline gelmesi sonrası hem küçük boyutlu cüzdanlarda hem de  “balina”  cüzdanlarında ciddi bir büyüme gösterdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.