Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edebilir

Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edebilir

Bitcoin (BTC) önemli 6.400 dolarlık destek seviyesini koruyamazken, pozisyonları boğalar için giderek daha zayıf görünüyor. Bir tüccar Bitcoin'i neden 5.000 doların altına gönderebileceğini açıklıyor.

Koronavirüs salgınının neden olduğu aşırı piyasa dalgalanma günlerinin sona ermekten çok uzak olduğu açıktır. Bitcoin tüm kazançları, ikinci ağrılı düşüş dalgası (12-13 Mart) tarafından silindi. Ancak 6.400 dolarlık önemli destek seviyesinde durduruldu. Peki, bir sonraki hedefi nerede?

6.800 Dolara Kadar Düşüş

Hollandalı kripto tüccarı ve analisti Michael van de Poppe, önceki kayıpların bir kısmını geri kazanmayı başarabilmesine rağmen çoğunlukla Bitcoin (BTC) üzerinde düşüş gösterdiğini itiraf etti.

Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edecek Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edecek

Van de Poppe için 6.800 dolar seviyesi sadece kanlı bir düşüşün ardından kendinden emin bir yükselişin göstergesi olacak. Bitcoin (BTC) fiyatı bu görkemli seviyeye yakın olmadığından, lider kripto para sahipleri, başka bir acı veren test için kendilerini alıştırmalılar. 4.800 $ ve daha sonra 4.200 $ bu yoldaki en önemli destek seviyeleri olacaktır.

Tecrübeli tüccara göre, SARS-NCoV-19 tabanlı panik gelecek hafta düşüş açıklamasını güçlendirecek.

Mutlu Bir Yerde Kalmak

Bir diğer önemli tüccar ve analist Scott Melker, 6.000-7.000 dolarlık seviyelerin Bitcoin (BTC) için güvenli bir bölge olduğunu itiraf etti. The Wolf of All Streets bu bölgeyi 'mutlu yer' olarak adlandırdı.

Bitcoin (BTC) Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edecek Bitcoin Önümüzdeki Hafta Yeniden 4200 Doları Test Edecek

Bitcoin fiyatının, tarihteki üçüncü en kötü düşüşten sonra üç yıldan daha az bir süre önce 6.000 $ 'ın üzerine çıktığı unutulmamalıdır. Bundan sonrası için kısa vadede bir yükselişin pek mümkün olmadığı ama daha uzun vadede özellikle coronavirüs tehdidini ortadan kalkmasıyla birlikte piyasaların yeniden normale dönebileceği yönünde görüşlerde ortak düşünceler olarak ortaya çıkıyor. Ancak balinaların sürekli olarak sularda olmalarının da ani hareketlere sebep olacağını unutmamak gerek.

Bir önceki yazımız olan "Kripto Piyasaları Krizde mi ?" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.