Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı?

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı?

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı?

29 Temmuz'da başlayan bir Twitter tartışmasının ortaya koyduğu gibi, kripto para birimi şüpheciliği iyi bilinen Peter Schiff, Bitcoin’in 2019 Boğa Koşusu ‘nun Aralık 2017’de olduğundan daha düşük hacimlerde üretildiğini iddia etti.

“Eğer Bitcoin gerçekten popülerlik kazanıyorsa, neden en son rallide hacim seviyesi 2017 ralli sırasındakinden çok daha düşüktü?”

“Eğer ilgi ve benimseme en üst seviyeye çıkarsa, fiyatı da artar. Bu rallinin 2017’nin en yüksek seviyesinin çok altına inmesinin nedeni budur ve 2019 düşük seviyesinin neden dayanmayacağının da bir göstergesidir.

Schiff’in şüpheleri, yorumcuların kaşlarını hızla kaldırdı. Geçtiğimiz haftalar aslında günlük Bitcoin ağ hacimlerinin sürekli yükseklere çıktığını gösteriyordu.

Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı? Bitcoin Boğa Koşusu Başladı mı?

Finans danışmanı Phillip Kennedy, CoinMarketCap izleme kaynağındaki hacim istatistiklerine bağlanan suçlamaları ilk yapan kişi oldu. Temmuz hacimlerinin, Aralık 2017’inkinden %300 daha yüksek olduğunu belirtti. Schiff ise daha sonra günlük seviyeyi çok daha düşük gösteren sınırlı hacim hesaplamaları sağlayan Blockchain.com'dan gelen verilerle karşılaştırdı. Başka bir kullanıcı, daha fazla işlem etkinliği olan Lightning Network gibi arenalara kaydıkça hesaplamaların zorlaştığını belirtti.

Woo 2020’de BTC’nin Geri Döneceğini Öngördü

İstatistik derleyici ve yorumcu Willy Woo, “Bu da doğru” dedi. 2019 Bitcoin fiyat yükselişinin kurumsal hareketler tarafından yönlendirildiğini ve bu nedenle gelecekte değişimin bir şeye dayanacak şekilde tasarlanmadığını söyledi.

“… Esas olarak, bu ralliyi düzenleyen (sic) miktar fonu faaliyetinden kaynaklanan kısa bir sıkışma çağrısıydı. Uzun vadeli yatırımcı alım yapmak küçük parasını kulandı. Gerçek organik yakıtlı (sic) boğa koşusu henüz başlamadı” dedi.

Woo daha önce 2020'yi, orijinal tüketici kabulü nedeniyle daha “sürdürülebilir bir boğa sezonu” olarak düşünmüştü.

Bu arada Schiff, mevcut kullanıcıların çabalarına rağmen Bitcoin'i benimsememeyi tercih etti. Geçen ay bir Twitter girişimi 112 kişinin ellerindeki BTC’yi Schiff’e bağışlayarak fikrini değiştirmesini sağlamaya çalışmışlardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.