Bitcoin Yorumları: Bitcoin Altın'dan Daha Mı İyi?

Bitcoin Yorumları: Bitcoin Altın'dan Daha Mı İyi?

Finans ve ekonomi alanında önde gelen iki uzman, yakın zamanda altının Bitcoin 'den daha önemli olduğu görüşünde. Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff ve milyarder Mark Cuban. Ancak, finans kurumu Weiss Ratings amiral gemisi dijital para biriminin tarafını alıyor ve nedenini açıklıyor.

Weiss Ratings Bitcoin'in Tarafını Tutuyor

Weiss Crypto Ratings, farklı kripto paraların çeşitli yönlerini değerlendiriyor ve hatta onları sıralıyor. Favorisi Cardano (ADA) gibi görünüyor. Geçen yıl, diğer platformlardan ve madeni paralardan daha üstün olduğunu söyleyerek bu platformu birkaç kez övdü.

Weiss Crypto Ratings, projede ademi merkeziyet eksikliği nedeniyle EOS'un teknolojik puanını iki kez düşürdü. Şimdi, ajans, altının Twitter'da ve medyada uzun süredir devam eden Bitcoin'den daha iyi olup olmadığı argümanında Bitcoin 'in tarafında yer alıyor.

Ele Geçirilemez ve Taşınabilir

Son tweetinde, ajans, altından farklı olarak Bitcoin'in ele geçirilemeyeceğini ve son derece taşınabilir olduğunu belirtiyor. Herkes gezegendeki hemen hemen her noktaya ucuz ve son derece hızlı bir şekilde BTC gönderebilir.

Finans ve ekonomi alanında önde gelen iki uzman, yakın zamanda altının Bitcoin 'den daha önemli olduğu görüşünde. Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff ve milyarder Mark Cuban. Ancak, finans kurumu Weiss Ratings amiral gemisi dijital para biriminin tarafını alıyor ve nedenini açıklıyor.  Weiss Ratings Bitcoin'in Tarafını Tutuyor  Weiss Crypto Ratings, farklı kripto paraların çeşitli yönlerini değerlendiriyor ve hatta onları sıralıyor. Favorisi Cardano (ADA) gibi görünüyor. Geçen yıl, diğer platformlardan ve madeni paralardan daha üstün olduğunu söyleyerek bu platformu birkaç kez övdü.  Weiss Crypto Ratings, projede ademi merkeziyet eksikliği nedeniyle EOS'un teknolojik puanını iki kez düşürdü. Şimdi, ajans, altının Twitter'da ve medyada uzun süredir devam eden Bitcoin'den daha iyi olup olmadığı argümanında Bitcoin 'in tarafında yer alıyor.  Ele Geçirilemez ve Son Derece Taşınabilir  Son tweetinde, ajans, altından farklı olarak Bitcoin'in ele geçirilemeyeceğini ve son derece taşınabilir olduğunu belirtiyor. Herkes gezegendeki hemen hemen her noktaya ucuz ve son derece hızlı bir şekilde BTC gönderebilir.  Resim2  BTC Yerine Altını Tercih Edenler  Son zamanlarda milyarder Mark Cuban, Bitcoin yerine muz satın almayı tercih ettiğini belirtti. Daha sonra Twitter'da Bitcoin'in altından daha az kullanışlı olduğunu söyleyerek, kripto topluluğu ve özellikle önde gelen BTC destekçisi Anthony Pompliano ile bir tartışma içine girdi. Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, altının en güvenilir yatırım olduğuna inanan, lider kripto paranın düşmanı olarak biliniyor.

BTC Yerine Altını Tercih Edenler

Son zamanlarda milyarder Mark Cuban, Bitcoin yerine muz satın almayı tercih ettiğini belirtti. Daha sonra Twitter'da Bitcoin'in altından daha az kullanışlı olduğunu söyleyerek, kripto topluluğu ve özellikle önde gelen BTC destekçisi Anthony Pompliano ile bir tartışma içine girdi. Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, altının en güvenilir yatırım olduğuna inanan, lider kripto paranın düşmanı olarak biliniyor.

Bitcoin ’in fiyatı sürekli olarak çeşitli tahminlere konu olmuştur. Bazı destekçiler önümüzdeki birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini beklerken, diğerleri kripto para biriminin ölümünü öngörerek tam tersini söylemekte. Doğal olarak, tahminlerin birçoğu oldukça uzak görünüyor, ancak bazı tanınmış ve saygın analistler Bitcoin’in 2020’den önce 5.000 dolara inebileceğini düşünüyor.

Bitcoin'in Fiyatı Ayı Yörüngesinde

Yeni başlayanlar için, önde gelen bir kripto para birimi piyasa analisti olan Credible Crypto, geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin'in geleceği konusundaki görüşlerini paylaştı. Ona göre, ayılar hala sorumlu ve fiyat daha da düşmeye devam edecek.

Bitcoin 2020 Gelmeden 5000 Dolara İnecek mi?

Bitcoin 2020 Gelmeden 5000 Dolara İnecek mi?

Tahmininin gerçekleşmesi için, Bitcoin yaklaşık 8,000 $ 'a yükselecek ve ardından 5.000 $' a geri çekilecek. Ona göre bu, mevcut inen kanal yüzünden olabilir ve 2019'un sonundan önce bile görebilmek mümkün.

Bir başka önde gelen analist olan The Moon Carl, 7.500 $ 'ın izlenmesi gereken önemli bir seviye olduğunu ve Bitcoin'in bu seviyenin altında işlem görmeye devam etmesi halinde, fiyatın daha da düşebileceğini söylüyor. Ayrıca, Bitcoin'in daha fazla dalgalanma şansı elde etmeden önce 5.000 dolara veya 5.500 dolara düşebileceğini düşünüyor.

Haberin yazıldığı sırada, Bitcoin ’in fiyatı önceki günden yaklaşık % 3 oranında artarak 7.138 ABD Doları oldu. Dün, fiyat önceki günün tersine döndü. Ancak trend açısından, mevcut fiyatın 20 günlük hareketli ortalamanın % 15,29 altında olduğunu ve şu anda son 14 gün içinde düşüş eğiliminde olduğunu unutmayın.

Alternatif olarak, Bitcoin'in işlem gördüğü ticaret bölgeleriyle ilgilenenler için şu anki iki haftalık ABD doları cinsinden işlem aralığı 7,105 dolar ile 9,747 dolar arasında değişmektedir. Piyasa kapitalizasyonunun şu anda 129.25 milyar ABD doları olduğu tahmin edilirken, pazar baskınlığının (toplam kripto pazarının yüzdesi) % 66,31 olduğu tahmin edilmektedir. Bitcoin'in hakimiyetindeki eğilime dikkat etmek faydalı olabilir; son iki haftada günlük ortalama % 0,09 oranında yukarı yönlü bir hareket gösterdi. Hakimiyeti ve yukarı doğru hareketi, altcoinler için durumun zayıfladığını ve dolayısıyla Bitcoin’in hepsine hükmedecek “tek para birimi” olduğunu söyleyebilir.

Bitcoin %3 Artarken Pazar Hakimiyeti Devam Ediyor

Bitcoin %3 Artarken Pazar Hakimiyeti Devam Ediyor

Dün, Bitcoin blok zinciri üzerine kaydedilmiş 279.470 adet işlem gerçekleşti. Günlük işlemlerdeki eğilim net değil, ancak işlemlerin geçtiğimiz hafta % 0.54 oranında gerilediği belirtilmelidir. İşlem ücretleri açısından, dün Bitcoin göndermek için ortalama maliyet yaklaşık 0,8 ABD doları olmuştur. Ortalama işlem ücreti haftalık % 4,88 oranında düşmekte, ancak işlemlerde ABD doları cinsinden gönderilen ortalama para miktarı haftada % 20,41 arttı.

Bitcoin'in ne kadar bilişim gücü kullandığı konusunda, son 30 gün içinde hash oranı artmaya devam etti ve sonuçta günlük olarak yaklaşık % 0.14'a ulaştı. Sonuçta, Bitcoin'in güvenliği, dikkat edilmesi gereken bir şey. Çünkü karma oran eğilimi belirsiz. Bu da madencilik gücündeki eğilimin anlaşılmasının artık daha zor olması demek. Bu nedenle, Bitcoin daha yüksek değerli işlemleri çekemeyebilir.

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana belirgin bir düşüş içinde olan Bitcoin bir türlü yeniden toparlanma sürecine giremedi. Bununla birlikte Bitcoin balinaları sürekli suda oldukları için bu durum yatırımcıların son derece temkinli hareket etmelerine sebep oluyor.

Temmuz ayından bu yana grafiklerde en çok göze çarpan ani yükseliş ve hemen peşinden ani düşüşler. Bu hareketler hemen hemen her hafta 1 ya da 2 defa tekrarlanıyor. Şu anda piyasaya hükmeden Bitcoin balinaları tarafından bilinçli olarak yapılan bu yüksek alış ve satışlar aynı zamanda kaldıraçlı işlem yapanların da bir anda paralarını kaybetmelerine sebep oluyor. Bu durum elbette balinalar kadar borsaların da işine yaramakta. Zaten elinde yüklü miktarda kripto para bulunduran borsaların aynı zamanda birer balina görevi gördükleri biliniyor. Bir başka deyişle bu ani yükseliş ve düşüşler borsalar tarafından da bilinçli olarak yapılıyor olabilir.

Böylesine güvensiz bir ortamda insanlar hala kurallarının borsalar tarafından yazıldığı bir ortamda para kazanmaya çalışıyorlar. Pek çok insan 2017 yılındaki Bitcoin'in rekor kırdığı zamanların hayaliyle yaşarken şu anda bunun yeniden gerçekleşme ihtimalinin çok uzak olduğu ortada. Bunun en önemli sebebi ise Bitcoin ve altcoinlerin kullanımının son 1-2 yıl içinde inanılmaz şekilde yaygınlaştığı.

Özellikle 2017'de yaşanan olaydan sonra insanlar kripto paralara ciddi yatırımlar yapmaya başladılar. Ancak şu anda bakıldığında dahi geçen neredeyse 3 yıllık zaman diliminde çok fazla bir artış gözlemlenmedi. Bu durum elbette sadece uzun vadeli yatırımcıların amaçlarına ulaşamadıkları anlamına geliyor. Al-sat yapanlar için kazanma fırsatı her zaman için var olsa da bu da eskiye göre oldukça riskli bir hale geldi. Nedeni ise balinaların eskisinden daha çok olayın içine dahil olmaları.

Bitcoin (BTC) şu ana kadar olumsuz koşullarda bile yükselen bir üne sahip. Ağın kendisi birden fazla rejimin sansürüne karşı direndi, ancak dünya hükumetleri isterlerse Bitcoin'i engelleyebilirler mi?

Hükumetler Piyasaları Sallamak İçin Yeterince Kuvvetli

Kripto analisti Alex Krüger, Bitcoin ağına dokunmadan bile Bitcoin'in çökertilebileceğini düşünüyor. Son zamanlarda yapılan bir tartışma, ralli için şansı olmayan kalıcı bir piyasa fiyatının yatırımcıları aktiften mahrum bırakabileceği üzerinde yoğunlaşıyor.

Bitcoin (BTC) Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi?

Bitcoin Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi?

Bitcoin, beklenen “yarılanma” ve her gün büyüyen BTC kıtlığının artmasıyla desteklenen, tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar yükselme umudu vermesi nedeniyle 2019'da da cazibesini sürdürmeyi başardı. Ancak kripto piyasası, genel finansın ölçeğine kıyasla daha küçük hacimlere sahiptir. Teoride, bir hükumet, piyasayı herhangi bir yöne sallamak için muazzam boyuttaki finansal gücünü kullanabilir.

Vadeli işlem piyasalarının başlatılması konusunda doğrudan hükumet etkisi gözlemlenmiştir. Analistler, 2017 yılında CMC ve CBOE'nin Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin başlama kararının BTC piyasa fiyatını “belirleyen” ortak bir hareket olduğunu belirtti.

Yaklaşık 2 haftadan bu yana düşüş trendi gösteren Bitcoin bugün sabah saatlerinde 8000 dolar seviyesine kadar indi. Ayı bayrağı açan BTC'de 8000 dolar kırılırsa düşüşün hızlanarak devam etmesi bekleniyor.

2 hafta öncesine kadar long işlem için bekleyen kullanıcıların umutları ardı ardına gelen iki ani düşüş ile bir anda yok oldu. Ancak şimdi ise dipten alım yapmak için bir başka fırsat doğmuş durumda. Bunun için 8000 dolar seviyesinin biraz daha altına düşülmesi bekleniyor. Pek çok analistin ortak görüşü düşüşün 7650 dolar seviyelerine kadar devam edeceği yönünde. Bir başka deyişle dip hala görülmedi.

İran'daki İnternet Yasağının Etkisi mi?

Bitcoin'deki düşüşün İran'daki internet yasağı ile alakalı olduğunu düşünenler de var. Eğer düşüş gerçekten bu konu ile alakalıysa düşüşün devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Çok kısa bir süre önce lider kripto paranın 12.000 dolar seviyelerine çıkacağı tartışılırken bir anda 8.000 dolar seviyelerine inmek bunun balinalar tarafından kurgulanan bir oyun olduğunu da akıllara getiriyor. Zira zaman zaman Bitcoin'in değerinde ani yükselmeler ve düşüşler görülmekte. Bu da kaldıraçlı işlemde paraları olan insanların kaybetmeleri anlamına geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.