Bir Günde Milyarlar Kaybetti, Bitcoin'le Servetini Katladı

Bir Günde Milyarlar Kaybetti, Bitcoin'le Servetini Katladı

2000'li yıllardan milyarlarca dolar kaybeden saylor, bitcoin sayesinde servetini büyütmeye devam ediyor.

Michael Saylor, 24 yıl önce bir gün içinde 6 milyar dolar kaybettikten sonra, bu yıl Bitcoin ve MicroStrategy hisselerindeki büyük artış sayesinde kayıplarını telafi etmiş görünüyor. MicroStrategy'nin kurucusu ve patronu olan Saylor, Bitcoin'e yaptığı büyük yatırımlarla dikkat çekiyor. Bitcoin'in değerindeki artış ve şirket hisselerinin yükselişi, Saylor'un servetine önemli katkılarda bulundu.

2000 yılında yaşanan muhasebe skandalı nedeniyle bir gün içinde 6 milyar dolar kaybeden Saylor, bu olaydan sonra federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlanmış ve 8 milyon dolar ödeyerek bu suçlamalardan kurtulmuştu. Ancak Saylor, Bitcoin'e yaptığı yatırımlarla büyük bir servet elde etti. Şu anda Saylor'un ve MicroStrategy'nin elindeki Bitcoin'lerin değeri yaklaşık 13,7 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Bu, şirketin sahip olduğu toplam Bitcoin sayısının 214 bin olduğunu ve bu miktarın dolaşımdaki tüm Bitcoin'lerin yaklaşık yüzde 1'ini oluşturduğunu gösteriyor.

MicroStrategy'nin hisseleri de 2023'te yüzde 300'den fazla değer kazanarak, Saylor'un yatırımlarının ne kadar başarılı olduğunu göstermiş oldu. Bitcoin'in 2024'te gösterdiği yüzde 46'lık artış da bu başarıyı pekiştiren bir diğer faktör. Böylece, Michael Saylor, 24 yıl önce yaşadığı büyük kaybın acısını bu yıl oldukça büyük bir başarı ile dindirmiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.