Bill Miller'dan Flaş Bitcoin Açıklaması

Bill Miller'dan Flaş Bitcoin Açıklaması

Bitcoin maksimalizmi olarak da adlandırabileceğimiz düşüncenin temeli, aslında Bitcoin’in bundan sonraki dönemde de en başarılı ve en iyi kripto para birimi olarak kalacağını savunan bir akımdır. Bunun son temsilcisi de, 68 yaşındaki milyarder yatırımcı Bill Miller oldu. Miller da, kripto para piyasalarında en değerli şeyin Bitcoin olduğunu ve diğer birçok alt koinin yakın gelecekte yerle bir olacağını belirtti.

Miller’dan Bitcoin’e Destek

Cuma günü Amerikan basınına konuşan 2 milyar dolarlık fon sahibi yatırımcı Miller, kripto para piyasaları hakkındaki fikirlerini de anlattı.

Miller, öncelikli olarak yaptığı bazı iş birliği anlaşmaları nedeniyle ciddi bir Bitcoin miktarını elinde bulundurduğunu belirtirken, Bitcoin yatırımında büyük bir karlılık elde ettiğini belirtti. Miller, Bitcoin’leri ortalama 300 dolar maaliyet ile aldığını ifade etti.

Serbest yatırım fonunun yaklaşık 1 milyar dolarını geçmiş dönemde Bitcoin’e yatıran Miller’ın Bitcoin’lerini 300 dolar maaliyetle aldığını düşündüğümüzde, karşımıza ciddi manada fazla Bitcoin sahibi bir insanın çıktığı gerçek. Böylesi bir yatırımı neden yapıldığı sorulduğunda ise Miller şunları söyledi:

”Bu gerçekten enteresan bir teknolojik deneme. Bunun nasıl sonuçlanacağını bilemiyoruz. Şu anda 7 bin 800 dolar ya da o civarlarda bir yerde. 100 dolar iken çok çok daha riskli bir yatırımdı artık öyle değil. Düzenlemeler ve bilinirlik giderek arttı, balon olma ihtimali her geçen gün daha da azalıyor.”

Bitcoin arzının sınırlı olduğunu da belirten Miller, dünya üzerinde 25 milyon milyoner olduğunu belirtirken, Bitcoin sayısının ise maksimum 21 milyon olacağını belirtti. Miller daha sonra her bir milyonerin Bitcoin almak istemesi durumunda fiyatın çok çok ciddi şekilde artacağını da belirtti.

  • Lisk Coin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Yazıya Git
  • Aigang Coin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Yazıya Git
  • Kripto Paralar Daha Adil Bir Dünya Yaratabilir Mi? Yazıya Git
  • Ekonomik Kriz’de Kripto Paralar Alternatif Olabilir Mi? Yazıya Git
  • Kripto Para Farkındalığı? Yazıya Git

Tabii ki Miller’ın bu isteğinin gerçekleşmesi gerçekçi açıdan bakacak olursak pek de mantıklı değil ancak  Bitcoin’in arz kısıtlılığının ya da bir nevi ‘kıtlığının’ gelecekte fiyatı arttırabilecek bir şey olduğu aşikar.

Çoğu Altcoin Bir İşe Yaramaz

Arz kısıtlılığının alt koinlerde de işe yarayıp yaramayacağı üzerine sorulan soruya ise Miller, 1600’den fazla alt koinin büyük bir çoğunun ‘değersiz’ olduğunu belirtti ve Bitcoin’in sektörde ışıl ışıl parladığını belirtti.

İşlem hacmi konusunda en iyi olan kripto paranın en büyük rolü oynayacağını ve bir o kadar da iyi olacağını belirten Miller, dijital altın olarak gördüğü Bitcoin’in ardından Ethereum’un da çok iyi bir koin olduğunu belirtti.

Piyasaya genel olarak bakıldığında ise iki çeşit yatırımcının olduğunu görmek mümkün. Birincil olarak efsane diye adlandırılabilecek ve genelde eski toprak olan yatırımcı grubu, Bitcoin’in hiçbir içsel değeri olmadığını ve bu işin bir nevi trend olduğunu belirtiyor. İkinci grup ise, bunun aksini savunarak bitcoin’in değerli bir ürün olduğunu ve de içsel değer argümanının yanlış olduğunu belirtiyor.

Miller da, görünüşe göre ikinci sırada yer alıyor. Bitcoin’in değerli olduğunu belirten kurt yatırımcı birçok yönüyle Bitcoin’in altına benzediğini ifade ediyor.

Miller, bu görüşünü de şu ifadelerle açıyor:

”Bitcoin altının alternatifi olabilir. Merkez bankaları Bitcoin alıp onu ‘elinin altında’ tuttukça, bu durum da Bitcoin’in fiyatına artış olarak yansıyacaktır. Eğer bu olay devam ederse, Bitcoin’in fiyatı uçuşa geçebilir. Şu anda altının 8 trilyon dolarlık bir hacmi var. Bitcoin de tek başına bunun 3’te 1’ine gelirse hiç ama hiç şaşırmam.”

Miller, usta bir yatırımcı olarak, kripto para severlere ve yatırımcılarına şu tavsiyeyi vererek sözlerini tamamladı:

”Tüm yumurtaları aynı sepete koymanızı asla önermem. Kripto para yatırımlarınıza bir nevi ‘piyango bileti’ gözüyle bakabilirsiniz. Belki de kısa bir sürede 10 ya da 20 katına çıkabilir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.