Ayı Piyasası Block Şirketini 2. Çeyrekte Nasıl Etkiledi! BTC Varlıklarında Durum Ne?

Ayı Piyasası Block Şirketini 2. Çeyrekte Nasıl Etkiledi! BTC Varlıklarında Durum Ne?

Jack Dorsey, Block şirketine ilişkin mali raporları sunarken, Bitcoin’i yakından ilgilendiren açıklamalar gerçekleştirdi. Block şirketinin Bitcoin gelirlerindeki değişim, şirketi olumsuz yönde etkileyebilecek şartlar yaratıyor mu? İşte Block tarafından açıklamalar.

Block Şirketinin BTC Karları Düştü mü Arttı mı?

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’in digital ödeme şirketi Block, 2022 senesinin ikinci çeyreğinde bir sorunla karşılaştı. Çünkü 2. çeyrekte şirketin Bitcoin gelirlerindeki değer kaybı sebebiyle, net gelirlerinde bir önceki seneye göre %6 düşüş oluştu.

Kısa bir süre önce 2022 yılı ikinci çeyreğine dair mali raporlarını açıklayan Block, net gelirlerinde 2021’e göre %6 düşüş saptandığını, bunun sebebinin ise BTC fiyat düşüşü olduğunu belirtti. Paylaşılan mali raporlara göre, şirket 2022 senesi 2. çeyreğinde 4.4 milyar dolar net gelir sahibi oldu. Ancak BTC harici kalemlerden gelen net geliri %34 artan şirketin, Bitcoin kaynaklı gelirinde ise kayıplar mevcut.

CashApp Kazançları

Block, BTC alım-satım işlemlerine olanak sağlayan mobil ödeme uygulaması CashApp ile senelik %34 kayıp yaşadığını belirtti. CashApp’ten yıllık 1.79 milyar dolarlık BTC geliri elde ettiğini bildirdi. Diğer yandan şirket, uygulamadan gelen brüt BTC karının geçen yılın ikinci çeyreğine göre %24 daha az olduğunu, brüt karın bu sene 41 milyon dolara düştüğünü açıkladı.

BTC Kaynaklı Gelirlerinde Düşüşün Ana Nedeni Ne?

Block, BTC gelirlerinde düşüş bulunduğunu işaret ederek, bu durumun ana sebeplerine yönelik bir açıklama gerçekleştirdi. Block yönetimi, “ BTC gelirlerindeki düşüş ve bunun etkisiyle brüt karda oluşan gerileme, kripto piyasasındaki belirsizlikten, tüketici talep düşüşünden ve Bitcoin fiyatındaki değer kaybından kaynaklandı.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.