Anket Sonuçlarına Göre Kripto Paraların Kabulü Yaygınlaşıyor

Anket Sonuçlarına Göre Kripto Paraların Kabulü Yaygınlaşıyor

Kripto para birimlerinde son zamanlarda önemli fiyat kayıpları yaşanıyor olsa da fiyat yükselişi ve düşüşünden ayrı olarak sürekli olarak sisteme katılanların sayısında artış yaşanmaya devam ediyor.

Özellikle kripto birimleri tüketici kabulü açısından ciddi bir artış elde etmiş olduğu veriler kapsamında kanıtlanıyor. PayPal gibi ödeme devlerinin kripto para sektörüne giriş yapmış olması bu türden sonuçların yaşanmasına neden oluyor. Paysafe’in bir iştiraki olan Skrill tarafından yapılan araştırma kapsamında ise kripto paraların tüketici bazında kabul seviyeleri de yüzde 38 seviyelerine gelmiş oldu.

Kripto Paraların Kabulü Artış Gösteriyor

Skrill tarafından yapılan ankete katılmış olan ABD, Kanada, Almanya, Avusturya, İtalya ve Bulgaristan’da yaşayan 8 bin kullanıcının anket sonuçları Mart ve Nisan aylarına yönelik verileri içeriyor. Buna göre katılımcıların en az yüzde 84’ü kripto para birimi kullandığını belirtti. Bu durum da kripto paraların hala popüler olduklarının bir kanıtı olarak öne çıktı.

Katılımcıların yüzde 64’ü ise kripto para tercihlerini BTC’den yana kullandıklarını belirtti. Anket sonuçlarında lider kripto biriminden sonra en çok tercih edilen birim ise yüzde 31 oran ile BCH oldu. Bunu ise yüzde 22 ile ETH, yüzde 19 ile LTC takip etti. DOGE’nin listede üst sıralarda yer almaması ise birime kullanıcılar tarafından hala tam olarak güven duyulmadığını da göstermesi açısından önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.