Analistlere Göre Yakın Zamanlarda Bitcoin'de (BTC) Yükseliş Yok!

Analistlere Göre Yakın Zamanlarda Bitcoin'de (BTC) Yükseliş Yok!

Ünlü analist Benjamin Cowen, Youtube’daki yeni videosunda, Bitcoin’e yönelik beklentilerini izleyicileri ile paylaştı. Sonbahara kadar yükseliş beklemediğini belirtti. İşte haberin detayları...

Bitcoin Yatırımcıları Önümüzdeki Birkaç Ay Hayal Kırıklığına Uğrayabilir.

Öngörülerini açıklamadan önce analiz yöntemini açıklayan Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC)’i incelerken Heikin-Ashi yararlanmayı tercih ettiğini söyledi. Çünkü kendisine göre, önceki iki mumdan gelen verileri dahil ederek fiyat hareketi hakkında daha detaylı bir sunum yapıyor. Cowen’ a göre Heikin-Ashi mumları sadece açılış ve kapanışı değil, aynı zamanda yüksek ve alçakları da hesaba katıyor ve onlardan önce gelen mumlara bağlı kaldığını belirtiyor. Bu nedenle, piyasanın ağırlığını ölçmenin daha kullanışlı bir yolu olarak görüyor. Cowen Bitcoin’ in son birkaç aydaki döngüsündeki grafik davranışı ile yatırımcıların önümüzdeki sonbahara kadar hayal kırıklığı yaratan rakamlar görebileceğini öne sürüyor ve aşağıdakileri ekliyor:

İşte bu yüzden insanların bu ayı piyasasının sürmesine karşın hazırlıklı olunması gerektiğini söylüyorum. Eğer tarih herhangi bir göstergeyse, 200 günlük hareketli ortalamanın direnç olarak kalmaya başlamasının ayı piyasasının oldukça iyi bir indikatörü olduğunu biliyoruz.

Yatırımcıları Gelecekte Ne Bekliyor?

Son haftalarda ciddi düşüş yaşayan BTC için yaptığı yorumlar şu şekildedir. 2011’deki başlangıcından bu yana Bitcoin’in ömrü boyunca üç aylık göstergelerde arka arkaya kırmızı mum modeli sergilediği  zamanlardan bahsederek şöyle devam ediyor:

Şimdi bu çok ilginç çünkü üç aylık heikin-ashi’ye bakarsanız, arka arkaya üç, dört veya iki kırmızı mum sergilenen dönemler var yani, 13 grafiğin tamamının ortalamasını dörde bölerseniz, ortalama, üçün biraz üzerinde. Dolayısıyla, bunların kırmızı kalacağı beklenen çeyreklerin üçün biraz üzerinde olacağını, yani gelecek çeyreğin bile hala kırmızı gelebileceğini iddia edebilirsiniz. İşin komik yanı, bir sonraki çeyrek yeşil bir çeyrek olabilir ama heikin-ashi sadece önceki çeyreğin ivmesini taşıdığı için hala kırmızı olabilir, bu yüzden bunu hatırlamanız gerekiyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.