Analist : Bitcoin 2020'nin İlk Aylarında 13.000 Dolar Olacak

Analist : Bitcoin 2020'nin İlk Aylarında 13.000 Dolar Olacak

Analist Philip Swift, gelecek yılın ilk yarısının piyasa duyarlılığındaki bir değişikliği katalize edeceğini ve Bitcoin fiyatını beş haneli rakamlara kadar çıkaracağını tahmin ediyor.

Boğa Piyasası Yakın

Şu anda bitcoin fiyatı hala 7.000 dolarlık aralığın içinde konsolidasyona devam ediyor. Geçtiğimiz hafta boyunca oldukça düz bir seyir izlemiş ve bu durum kısa bir süre önce hızlı bir şekilde sönen kısa bir patlamaya neden olmuştur 21 Kasım’da 8.000 doların altına düştüğü için bu, herhangi bir kazançtan önce daha çok acı olabileceğini gösterir.

Analist Philip Swift, bir dizi farklı tablo oluşturuyor ve başka bir boğa piyasasının zirvesinde olabileceğimiz sonucuna varıyor.

Analist: Bitcoin 2020'nin İlk Aylarında 13.000 Dolar Olacak Analist: Bitcoin 2020'nin İlk Aylarında 13.000 Dolar Olacak

İlk grafik, 350 günlük hareketli ortalamayı, bitcoin fiyatının şu anda sahip olduğu destek testi olarak kullanıyor. Analist, bu göstergenin üzerinde hareket eden fiyatın, tarihte bir boğa piyasasına işaretlenmiş olduğunu da sözlerine ekledi.

Ancak bu en yaygın teknik gösterge listesi, günlük ve daha kısa süreli zaman dilimlerinde 50 ve 200 hareketli ortalamaları kullanma amaçlıdır. BTC şu anda iki günlük çerçevede de 50 haftalık hareketli ortalamanın oldukça altında.

Ağ momentumu, göz önünde tutmaya değer başka bir ölçümdür ve zincirdeki hacimler de yükseliş bölgesine doğru bir harekete işaret edebilir. Swift, pazar döngüsünün son ayı aşamasında olduğumuzu ekledi;

Bunların hepsini Altın Oran Çarpanı ile bir araya getirdiğimizde Ocak / Şubat aylarında 350 x 1,6 (yeşil hat) bölgesine kadar yükselen ve o zamana kadar yaklaşık 12-13 bin dolar olacak büyük bir hamle yapılmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.