Amerika'da Bitcoin Yatırımı Ne Kadar Yapılıyor?

Amerika'da Bitcoin Yatırımı Ne Kadar Yapılıyor?

Dünyanın önemli bir bölümü Bitcoin’i bir yatırım amacı olarak kullanıyor. Bir başka kesim ise kısa vadeli alış satışlar yaparak kazanç elde etme peşinde. Ancak elbette uzun vadeli yatırım yapanların beklentileri bir anda yüksek oradan para kazanmak. Peki, bütün dünya Bitcoin’e yatırım yaparken Amerika’da Bitcoin yatırımı yapılıyor mu? Amerikalılar Bitcoin üzerinden para kazanmayı ümit ediyorlar mı?

Geçtiğimiz günlerde Spencer Bogart  firması tarafından yapılan anket, Amerika halkının %11 oranındaki kısmının Bitcoin sahibi olduğunu ortaya çıkardı. Anket sadece birkaç yıl içinde Amerika’da Bitcoin yatırımı yapan insanların oranında ciddi bir artış olduğunu ortaya koydu. 2 gün süreyle yapılan bu ankete yaklaşık olarak 2000 Amerikalı katılım gösterdi. Ortaya çıkan anket sonuçları ise şirketin 2017 yılında yaptığı bir başka anket ile karşılaştırıldı ve ortaya bir istatistik çıkarıldı.

Amerika'da Bitcoin Yatırımı Ne Kadar Yapılıyor Amerika'da Bitcoin Yatırımı Ne Kadar Yapılıyor

45 Yaş Üzeri Bitcoin’e İlgisiz

Yapılan anket sonucunda 18-34 yaş grubu arasındakilerin %20’si, 35-44 yaş grubu arasındakilerin ise %11’lik kısmı Bitcoin üzerine yatırım yapıyor. 45 yaş üzerinde olan kişilerin ise sadece %5’i Bitcoin’e yatırım yaptıklarını söylemekteler. Yapılan bu anket sonucunda ulaşılan bir diğer sonuç ise genel anlamda Bitcoin’in varlığından haberdar olan insanların sayısında önemli orada bir artış gözlemlenmesi.

Amerika Birleşik Devletleri gibi nüfusu yüksek ekonomisi güçlü olan ülkelerde insanların bu tarz para kazanma işlerinden haberdar olmaları uzun bir süre alıyor. Çünkü nüfusun önemli bir kısmı para kazanma kaygısına sahip değiller. Gerek, devletin çalışmayan insanlara olan maddi desteği, gerekse yaşamın çok pahalı olmayışı insanların Bitcoin’i al sat şeklinde kullanmaları yerine daha uzun vadede kazanç sağlamak için kullanmalarına sebep olmakta. Bu yüzden Bitcoin’in 2017 yılındaki yükselişi sonrası en çok kazananlar Amerika’daki Bitcoin yatırımcıları olmuştu.

Ripple teknik analizi yaptığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.