Bitcoin Balinaları Harekette Paralar Akmaya Başladı, Bitcoin Fiyatı Yükselecek mi? Olası Senaryolar Nelerdir

Bitcoin Balinaları Harekette Paralar Akmaya Başladı, Bitcoin Fiyatı Yükselecek mi? Olası Senaryolar Nelerdir

Bitcoin (BTC) balinaları, son 24 saat içinde kripto değişim platformlarından 1 milyar doların üzerinde BTC aktığı için harekete geçiyor.

Kripto para analiz firması Santiment'in verilerine göre, derin  BTC yatırımcıları, Nisan ayı başlarında günde yaklaşık 2.300 işlem gibi düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra, bu hafta her biri en az 1 milyon doların üzerinde olmak üzere günde 4.000'den fazla işlem gerçekleştiriyor.

“Bitcoin, Pazartesiden Cumaya 1 milyon doları aşan ~4.000 balina işleminde sürekli bir arz görüyor, hafta sonları hafif yavaşlıyor.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment, faaliyetteki büyük sıçramaların, önde gelen dijital varlığın, yalnızca birkaç hafta önce 2021'in sonundan bu yana görmediği yüksekliklere çıktıktan sonra Nisan ayında yayınladığı kayıpları kurtarmaya hazır olduğu anlamına gelebileceğini söylüyor.

"İşlemlerde büyük artışlar, Nisan ayındaki geri çekilmeden sonra bir fiyat sıçramasının habercisi olmak için aradığımız şey."

Piyasa istihbarat şirketi ayrıca , son beş hafta içinde görülen girişler ve çıkışlar arasındaki en büyük fark olan, son gün içinde 1,05 milyar doların biraz altında olan şaşırtıcı 25.878 BTC'nin kripto değişim platformlarından ayrıldığını tespit ediyor.

Santiment ayrıca, büyük miktarlarda çıkışların, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı için ufukta bir fiyat rallisi olduğu anlamına gelebileceğini belirtiyor.

“Tarihsel olarak, borsalardan hareket eden büyük miktarlarda BTC, formasyonun sürmesi için birkaç gün verildiğinde fiyat artışlarına yol açıyor.”

Bitcoin, yazı yazarken 40.276  dolardan el değiştiriyor ve bu, 30 günlük zirvesi olan 47.938 dolardan %16,56 düşüşte.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.