27 Milyar Dolarlık Ruffer Yüzde 90 Kârda Olduğunu Açıkladı

27 Milyar Dolarlık Ruffer Yüzde 90 Kârda Olduğunu Açıkladı

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Ruffer Investment, yönetimi altında 27 milyar dolarlık varlık bulunduruyor. Şirket, sahip olduğu varlıkların yanı sıra yaptığı Bitcoin yatırımları ile de ön plana çıkıyor. Öyle olacak ki, bugün açıklama yapan Ruffer, yapmış olduğu Bitcoin yatırımları sayesinde kârını ikiye katladığını açıkladı. Bitcoin’i alışılagelmiş yatırım araçlarından ayrı tuttuğunu belirten şirket, kripto para birimine yapmış olduğu yatırımı açık bir şekilde savundu.

Yatırımcıları ile yeni notlarını paylaşan Ruffer, 2020 yılının Aralık ayında Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Yapılan yatırım ile birlikte dolar bazında yüzde 90 oranında değer kazandıklarını söyledi.

Yeni Güvenli Limanlar Aranıyor

Şirket paylaşmış olduğu notta, ülkelerin sıfır faiz politikası izlediğini vurguladı. Bu politika nedeniyle ülkelerin yeni güvenli limanlar aramaya başladığını ifade etti. Şirket, “Bizim Ruffer olarak böyle sıra dışı limanlara yönelmek gibi bir mazimiz vardır.” dedi.

Yatırımcıları ile paylaştığı notta Ruffer’ın şu sözleri dikkat çekti:

“Önümüzde bitcoin’in finansallaşacağı ve gitgide daha fazla kurumsal kabul göreceği bir yol var. Biz bu yolun başında olduğumuza inanıyoruz.”

Bitcoin Yatırımında Haksızsak Para Kaybederiz

Ruffer tarafından aktarılan not içerisinde, Bitcoin para biriminin, önümüzdeki günlerde normalleşme, regülasyon ve kurumsallaşma olmak üzere üç ana süreçten geçeceğine değinildi. Bitcoin için Ruffer, “günümüzdeki namını risk primi olarak görüyoruz” dedi. Alınan yatırım riskiyle ilgili olarak, “Eğer biz haksızsak bitcoin dibe çöker ve biz para kaybederiz. Zaten pozisyonumuzu bu yüzden küçük ama kayda değer bir boyutta tutuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.