10 Binden Fazla BTC Sahibi Marathon Digital'den Korkutan Açıklama: BTC Satabiliriz!

10 Binden Fazla BTC Sahibi Marathon Digital'den Korkutan Açıklama: BTC Satabiliriz!

Nasdaq’ta listelenen BTC madencilik şirketi Marathon Digital, 2022 senesi ikinci çeyreğine yönelik kazanç raporunu açıkladı. Şirket bu raporu açıklarken, Bitcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren ve BTC fiyatını etkileyebilecek bir bilgi paylaştı. İşte haberin detayları…

Marathon Digital Operasyonel Maliyetleri Nasıl Karşılayacak?

Marathon Digital firması, Haziran ayında ABD’nin Montana bölgesinde meydana gelen yoğun fırtınaya bağlı olarak 30 binden fazla madencilik cihazını çalıştıramamıştı. Şirket, 2022 yılının ikinci çeyreğine ait varlık verilerini açıklarken, ellinde ortalama 10 bin 127 adet BTC bulunduğunu aktardı. Ancak, Marathon Digital daha fazla BTC’ye sahip olmayı planlıyordu. Madencilik cihazlarının fırtına sebebiyle çalıştırılamaması, şirketin BTC üretiminde istediği noktaya gelmesini engelledi.

Marathon Digital, çeşitli operasyonel problemlere bağlı olarak bu yıl BTC’lerinin bir bölümünü satışa çıkaracağını açıkladı. Sadece bu çeyrekte ortalama 707 BTC ürettiğini açıklayan madencilik şirketi, operasyonel maliyetleri karşılamak için Bitcoin satışı gerçekleştirecek.

Marathon Digital’in BTC Varlığı Ne Kadar?

Marathon Digital, Yılbaşından 31 Temmuz 2022 tarihine kadar 2038 Bitcoin üretimi yaptığını, ikinci çeyrekte ise bu rakamın 707 olduğunu açıkladı. Şirket sunduğu raporda, toplam 236.3 milyon değerinde, 10127 adet BTC’ye sahip olduğunu belirtti.

Marathon Digital Raporuna Dair Bilgiler

Marathon Digital raporunda, “Kısa vadede üretim zorluğunun artmasına bağlı olarak Marathon aylık BTC üretiminin bir bölümünü satmayı değerlendiriyor. Bu sayede operasyonel maliyetlerin karşılanması planlanıyor.” ifadeleri yer buldu.

Madencilik raporunda aynı zamanda şirketin her geçen gün cihaz sayısını artırdığı, 11 Nisan 2022’de ise Bitmain firmasından 30 bin S19 XP madencilik cihazı satın alındığı belirtildi. Marathon Digital’in satın aldığı madencilik makineleri ile daha verimli bir üretim sağlayabilmesi hedefleniyor. Şirketin raporunda, kullanılan S19 cihazların üretim aşamasında %30 oranında daha az enerji tükettikleri, saniyede ise 23.3 exahash’lik üretim gücüne en yakın seviyede oldukları aktarıldı. Analistler ise Marathon Digital’in 2022 senesinde yüklü BTC satışına çıkması halinde, BTC fiyatında kısa vadeli değer kaybının oluşabileceğini savundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.