Bitcoin Güvenilir mi ?

Bitcoine nasıl güveniyorsunuz ? , diye soranlara biz ,siz bankalara nasıl güveniyorsunuz , diye antitezini sunuyoruz. Bunun nedeni ise bankalardaki paralarınız veya altınlarınızın değersel karşılığı tamamen sayıdan ibarettir.Ve sizden aldığı parayla karına kar katarak ilerleyen yada sömüren bir yapıdır. Bu duruma yasal diyebilirsiniz ama etik olarak doğru değildir. Bankaların çok güvenli olduğunu idda etmek yanlıştır.

Dünyanın bir çok ülkesinde başta ABD olmak üzere aylarca kapalı olan bankalar bulunuyordu. İnsanlara maaşlarının 4 5 katı limitinde kredi kartları verip binlerce ailenin yıkılmasına neden olmuştur. Bu facianın olacağı düşünülmüyor muydu ? çok güvenilir denilen bankaların aslında hiçte güvenilir değil ,ilk fırsatta kanınızı emerler.Bankaların elindeki güç ve kaynak bitcoinde olsa daha adaletli bir yapı olabilir.

İLGİLİ:  Bitcoin Cash Teknik,Fiyat Analizi

Bankalar zamanında internet içinde güvensiz bir ağ olarak nitelendirmişti lakin şuan bakıldığında internet şubesi olmayan bir banka bulunmamaktadır. Bankaların arayüzleri daha kullanıma kolaydır. Bir hata yapıldığında düzeltilebilir bu sebepten dolayı bir süre daha bu yapıda olmaya devam edecektir. Ama bitcoine geçmeyen ve kullanmayan bir banka kalmayacaktır. Bitcoin paralar gibi çok süslü bir yapısı yoktur , sade ve düz bir yapıya sahiptir.Bunlarımn dışında bankalarda uluslararası işlem ücretlerinde epey fazlaca işlem harcı anlınmakta ve uzun sürmektedir. Bitcoinde ise bu durum 4 saniye gibi kısa bir sürede ve çok az bir işlem ücreti ile sonuçlanmaktadır. Bahsettiğim bu nedenlerde dolayı bitcoine daha çok güveniyorum.

İLGİLİ:  Hangi Kripto Borsası Mahkeme Kararı İle Kapatıldı ?

(1) Yorum

  1. Avatar Mekanikos May 14, 2019

Cevap bırakın