Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Gölgesinde Stellar (XLM) ve EOS

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 Şubat 2021 tarihinde 58 bin 362 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı ve o tarihten sonra sert değer kayıpları ve konsolidasyon yaşadı. Değer kayıpları ve konsolidasyon sürecinden sonra, Bitcoin ilk kez Mart ayının ikinci haftasında 55 bin dolar üzerine çıktı ve rekor seviyesine 57 bin 400 dolara kadar yükselerek çok yaklaştı ancak burada hafif bir geri çekilme yaşayarak 55 bin 100 dolar bandına kadar geriledi.

Ancak Bitcoin yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor ve bu durum altcoinleri de aynı şekilde etkiliyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan değer kayıpları ve konsolidasyon sürecinde dikkat çekici fiyat grafikleri çizen Stellar (XLM) ve EOS, yeni haftada da Bitcoin’in fiyat hareketliliklerine bağlı olarak dikkat çekmeyi başardı.

Stellar (XLM) ve EOS Yeni Haftada Neler Yaptı?

Stellar (XLM), dün gün içinde %5,40 oranında değer kaybetti ve XLM aslında Salı gününden sonra 24 saatlik süreçte %3,30’luk bir değer artışı yaşamıştı. Bu düşüş, sonrası Stellar günü 0,4089 dolar bandında kapattı, günün açılışında ise XLM 0,4335 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Öte yandan EOS da XLM gibi dün gün içinde %4,48 oranında değer kaybetti ve o da Salı günü 24 saatlik süreçte %6,88 oranında değer kazancı yaşamıştı. EOS da yeni güne yükseliş ile başladı ve 4,2118 dolar ile yeni güne giriş yaptı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu