Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Fiyatının 50 Bin Dolara Yaklaşması, 70 Milyar Dolara Sebep Oldu

Kripto para birimleri arasında lider durumda olan Bitcoin’in hafta sonu 49,700 dolar bandına yükselmesi ve 50 bin dolar direncine çok yaklaşmasına rağmen BTC ilk denemesinde başarısız oldu

] }

Kripto para birimleri arasında lider durumda olan Bitcoin’in hafta sonu 49,700 dolar bandına yükselmesi ve 50 bin dolar direncine çok yaklaşmasına rağmen BTC ilk denemesinde başarısız oldu ve 50 bin dolardan reddedilmesi sonucunda ciddi bir geri çekilme yaşamasına neden oldu. BTC fiyatının bu geri çekilme sonucunda 46 bin dolara kadar gerilemesi diğer kripto paraların da bundan etkilenmesine yol açtı. Coinbase’deki BTC fiyat farklarının olumsuz açıdan tüm zamanların rekorunu kırmış oldukları da görüldü. Bu durum da satış baskının ABD merkezli olduğuna işaret etti.

Crypto Quant verilerine bakıldığında ise Coinbase yeniden 211 dolara kadar çıkış yakaladı. Düşüş şimdilik atlatılmış gibi görünse de bu sırada milyonlarca dolar long pozisyonu da tasfiye edilmiş oldu ve kripto para piyasası ise bu durumdan 70 milyar dolarlık kayıp yaşamış oldu. Bazı yorumcular ise bu düşüşe karşılık ilginç veriler açıklayarak madencilerin henüz bitmediklerini düşündüklerini de açıkladılar.

Ralli Henüz Bitmemiş Olabilir

Ünlü analist Glassnode tarafından yapılan açıklamada madencilerin ellerinde bulunan BTC’leri satmak yerine bu düşüşün geçici olduğuna da işaret edecek tarzda ellerinde tutuyorlar. Madencilerin en son ise 20 bin dolar ve 30 bin dolar arasında kar satışları yapmış olduğu da görüldü. Fiyatın 50 bin dolara yaklaşmasına karşılık bu satışların bireysel yatırımcılardan gelmesi ve ayrıca madencilerin ellerindekini tutmaları ise önemli bir indikatör anlamı taşıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu