Bitcoin Fiyatı Son 10’ın En Düşük Seviyelerinde, Kripto Para Piyasası Kan Kaybediyor!

Popüler kripto para birimi bitcoin düşüş trendine girdi. Bitcoin fiyatı 69 bin dolara ulaştıktan sonra 32 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin fiyattı düşecek mi, uzmanların yorumları nelerdir?

0

Kripto para lideri olan Bitcoin bu haftaya da düşüşle başladı. Bitcoin 2021 Temmuz ayından bu zamana kadar en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin sabah saatlerinde 33 bin $ seviyesine düşerken öğleden sonra bu seviyenin de altına geriledi. ABD borsalarında işlem gören teknoloji hisseleri ile küresel hisse senetleri piyasalarıyla paralel hareket eden BTC 32 bin 800 $ seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Bitcoin en son 2021 Temmuz ayında 33 bin dolar seviyesini görmüştü. Bu gün görmüş olduğu seviyeyle birlikte yılın başından bu zamana kadar % 20 den fazla bir değer kaybı yaşadı.

Kripto Piyasasında Son durum

Bitcoin’in düşüş yaşamasıyla birlikte diğer kripto para birimlerinde de değer kayıpları yaşandı. Öğleden sonra BTC’nin % 5in üzerinde düşüş yaşayarak 32 bin 955 dolar seviyesinde işlem görürken Ethereum ise % 7lik bir düşüş yaşayarak 2 bin 390 $ dolardan işlem görmeye başladı.

Diğer önde gelen kripto para birimlerinden olan Solana’da ki düşüş ise % 10 oldu. Solana 71 dolardan işlem görmeye başladı. Cardona 0,6 $, DogeCoin % 7 bir düşüş yaşayarak 0,11 dolardan işlem görmeye başladı.

 

Kripto yatırım platformu  Mudrex’in Ceo’su ve kurucu ortağı olan Edul Patel’in bu konu hakkındaki yorumu ise şöyle; “Bitcoin destek fiyatını kırdı ve mevcut seviyenin altına düşme ihtimali var.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }