Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Fiyatı Neden 30.000 Doların Altına Düştü?

Bitcoin fiyatı ani bir şekilde düşmesinin sebebi nedir?

] }

Kripto paraların lideri olan bitcoin  yaklaşık 1 ay önce 42 bin dolara kadar yükseldikten sonra düzeltme yaşamaya başladı.  Düşüş trendine ara ara tepki göstererek yükseliş yaşan bitcoin bu ataklarına rağmen düşüş trendinde devam etmektedir. Peki bitcoin fiyatının ani düşüş yaşamasının gerçek sebepleri nelerdir?

Bitcoin Fiyatının düşmesinin sebepleri?

BTC/USDT paritesi son 24 saatte yaklaşık  yüzde 2,81  oranında düşüş yaşarak 31,300 dolar seviyesine düştü. Uzman analistlere göre bu düşüş beklenilen bir düşüş olmadığı yönündedir. Bitcoin düşüşünün kesin bir neden olmazken, düşüşü sağlayacak olası ihtimaller üzerinde duracağız.

  • ABD dolarının pozitif ilerleme sağlaması
  • Çok miktarda satışın yapılması
  • Bitcoin madencilerinin büyük miktarda satış yapması
  • Devlet yetkililerin olumsuz yorumları
  • Kripto para borsalarının manipülasyonları ( Binance, Coinbase vs.)

Gibi bir çok etken bitcoinin düşmesine neden olabilmektedir.  Bunlara ek olarak coinbase gibi büyük bitcoin borsaların balinalar üzerinde baskı yapmasıda yer almaktadır. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju  yapmış olduğu açıklamada; balinaların satışlara hız verdiği belirterek düşüşün ana nedenini açıklamıştır.

 

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu