Bitcoin (BTC) HaberleriAltcoin Haberleri

Bitcoin Dominance Düşüşte, Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin DominanceBitcoin’in, son düşüşlerden sonra artıda geçirdiği hafta arasının ardından 55 bin dolar seviyelerinde konsolide olmaya başlaması ve buna bağlı olarak Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin azalması, altcoin sezonunun başlayabileceği yorumlarını gündeme getiriyor.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 13 Mart tarihinde tüm zamanların rekorunu 61 bin 800 dolar ile kırdıktan sonra yalnızca 18 Mart tarihinde 60 bin doların üzerini test etti ve bu aşamadan sonra genel tabloda konsolidasyon ve düşüş grafikleri sergiledi.

Bitcoin, Mart ayının son haftasında da düşüşler yaşadıktan sonra yeni haftada 55 bin dolar seviyelerinde dengelenmeye ve yatay seyre geçmeye başlayarak bir kez daha konsolidasyon sürecine girmiş oldu. Bitcoin’deki bu durgun hareketler, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüşler başlamasına neden oldu ve bu durum her ne kadar Bitcoin adına olumsuz bir gelişme gibi görünse de piyasalarda bu durumun altcoinlere yarayabileceği biliniyor. Bitcoin’in azalan piyasa hakimiyeti ile birlikte altcoin sezonuna ilişkin söylemler de tekrar gündeme gelmeye başladı.

Bu Hafta Altcoinlerin Haftası Olabilecek Mi?

Bitcoin’in, son düşüşlerden sonra artıda geçirdiği hafta arasının ardından 55 bin dolar seviyelerinde konsolide olmaya başlaması ve buna bağlı olarak Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin azalması, altcoin sezonunun başlayabileceği yorumlarını gündeme getiriyor.

Analistlere göre Bitcoin dominance’te yaşanan düşüşler, hafta boyunca devam ederse, bu durum beklenmedik büyüklükte bir altcoin rallisini tetikleyebilir. Analistlere göre birçok altcoin, bu hafta bu olası gelişmeye bağlı olarak Bitcoin’den daha iyi fiyat performansı gösterebilir. Analistler, bu hafta özellikle de piyasa değeri bakımından yaşadıkları artışlar ile top 10 arasına girmeyi başaran Uniswap (UNI) ile Theta’nın (THETA) takip edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu