Kripto Para Haberleri

Bitcoin.com Satılıyor, Teklif Edilen Rakam Şaşkınlık Yarattı

Kripto para analistleri, yatırımcıları ve özellikle Bitcoin işlemleri yapanlar için en önemli internet adreslerinden olan Bitcoin.com satışa çıkarıldı.

] }

Kripto para analistleri, yatırımcıları ve özellikle Bitcoin işlemleri yapanlar için en önemli internet adreslerinden olan Bitcoin.com satışa çıkarıldı. Alan adının satışa çıkarıldığı açık arttırmada öne sürülen fiyatlar ise dudak uçuklatıyor. Açık arttırmanın başlangıç fiyatı 100 milyon dolar oldu.

Bu ise yaklaşık olarak 811 milyon Türk lirasına denk geliyor. Açık arttırma olduğu için bu fiyatın en az iki katına ulaşması da bekleniyor. Özel bir site kurmak isteyenler için çok değerli olan ve alanında çok kullanılan alan adına yönelik teklifler ise 2 Temmuz 2021 tarihine kadar verilebilecek. Alan adı olarak alınabilecek adres böylece kişiler ya da kurumlar tarafından kendi siteleri olarak kullanılabilecek.

Alanında En Önemli İsim

İnternet üzerinden yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkmak büyük önem taşıyor. Bunun yanında internet sitelerinin ek almadan ilgili konuyu ifade etmeleri de alan adının değerli olduğunu gösteriyor. Bitcoin, kripto piyasasının lideri olduğu için Bitcoin.com uzantılı site kullanmak sektörde olmak isteyenler için çok büyük önem taşıyor.

Alan adının yeni sahibi olacak kişi ya da kurumlar artık Bitcoin’e yönelik büyük bir kullanıcı potansiyeline sahip olan bir alan adını kontrol etmiş olacaklar. Teklif tarihi sonunda en yüksek teklifi verenin kullanabileceği alan adının neden satışa çıkarıldığına dair ise herhangi bir açıklama gelmedi. Teklifin sona ermesi sonucunda site adını kimin aldığının da açıklanması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu