Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

BTC Madencileri Blok Başına 1 BTC Kazanıyorlar

Bitcoin için blok zincirindeki işlem ücretleri artış gösterdi. Buna göre işlem ücretleri ortalama 20 doları aşmış bulunuyor.

] }

Bitcoin için blok zincirindeki işlem ücretleri artış gösterdi. Buna göre işlem ücretleri ortalama 20 doları aşmış bulunuyor. Uzmanlara göre ise bu durum oldukça iyi bir gelişme. Madencilerin işlem ücretlerinden elde ettikleri gelirin artması kimi yorumculara göre BTC’nin benimsenmesini daha fazla arttırıyor. Ölçüm platformu olan Clark Moody Bitcoin’e bakıldığında BTC madencileri blok başına işlem ücreti olarak 1 BTC’ye yakın 0,97 BTC kazanıyorlar.

Bu durum ise son iki bin blok üzerinden alınan ortalama bir değeri yansıtıyor. Başka bir deyişle bu blokların bir kısmı ise 1 BTC işaretinin üzerinde madenci geliri sağlıyorlar. Madenciler bir blok kazandıklarında ise sabit 6,25 BTC ücreti alıyorlar. Fakat işlem ücretlerinin son zamanlarda artması ile 20 dolar seviyesine kadar artış yaşandı. BTC madencileri de halihazırda günlük yaklaşık olarak 40 milyon dolar kazanıyorlar. Bu veri de BTC madencilerinin toplam gelirinin yüzde 13,47’sinin tek başına işlem ücretlerinden geldiğini gösteriyor.

İşlem Ücretlerinin Artması Olumlu mu?

Bitcoin için blok zincirindeki ücretlerin yükselmesi BTC’nin temel bir noktada orta seviyedeki olan yatırımcılar için kullanılmayacağı anlamı taşıyor ama kimi yorumculara göre ise işlem ücretlerinin artması olumlu bir duruma işaret ediyor. Çünkü yüksek ücretler kripto paranın benimsenmesine katkı sunuyorlar. Bu yorumu yapan uzmanlar, yüksek ücretlerin daha az nakit paraya sahip olan alıcıları korkutabileceklerini de belirtiyorlar. Ama veriler kripto para benimsenme oranının artması ile ücretlerin de yükseldiğini gösteriyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu