Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Boğa Sezonu Son Durumu?

] }

Bitcoin boğa sezonu konusunda kendini ön plana çıkarıyor. 2019 yılının Ocak ayından itibaren baktığımızda, Bitcoin fiyatlarında alternatif trendler görüyoruz. BTC, Ocak ve Mart arasında kalkışa hazırlık aşaması yaşadığı için biraz daha zeminini yükseltti diyebiliriz. Nisan döneminden sonra ise boğa sezonuna girdiğini söylemek mümkün. Fiyatlarını 4000 dolar seviyesinden 13.800 dolar seviyesine kadar çıkaran bitcoin, güncel fiyatlarda da 10 bin dolar çevresinde ilerliyor şu an. Uzun dönemli yükselen trendin sınırına yaklaşan coin, yavaş yavaş boğa sezonundan çıkıyor gibi görünüyor. Peki ama bu durum tam olarak nedir, nasıl işler?

Yeni Gelişmeler Nedir?

Bitcoin, uzun dönemli bir trend sınırında olduğu için, yani 10 bin dolar bandında işlem gördüğü için, kritik bir seviye durumunda yer alıyor. Bu yüzden kritik bir destek seviyesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu desteğin kırılması demek, BTC’nin boğa sezonu için ön plana çıkarılan çalışmalarını yeni yorumlar ile görebiliyoruz. Yapılan yorumlar, daha çok Bitcoin’in boğa sezonundan çıktığı yönlerde oluyor.

İlgili Makaleler
bitcoin ve boğa sezonu
bitcoin ve boğa sezonu

Analistler yaptıkları açıklamalarda, aylar öncesinden bu konuya dikkat çekti ve çeşitli grafikler paylaştılar. Aşağıda yer alan grafikte, bitcoinin boğa sezonundan çıkmaya başladığı söyleniyor. Boğalar güçlü bir çıkış yaparak fiyatları 11.750 dolar seviyesine itmezse, BTC boğa sezonundan çıkacak diyen analistler, bu durumun ihtimal olmasını yüksek olarak görüyor.

Bu gelişmelerin hepsine baktığımız zaman, girişimlerle ilgili de aktif bir çalışma görmekteyiz.

Kaynak: Cyrptopanic

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu