Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Boğa Sezonu Ne Zaman Başlayacak? Ünlü Analist Tarih Verdi!

7 Haziran’da bir kripto analisti olan Richard Knight, dördüncü Bitcoin Halving’in etkileri hakkında bir Medium makalesi yayınladı. Knight, bir sonraki boğa koşusunun 2023 yılının Mayıs ayında olacağını ve 2023’ün başlarına kadar piyasada aşağı yönlü bir trendin devam edeceğini tahmin ediyor.  Knight, 2022 yılının Kasım veya Aralık aylarında piyasanın dibini göreceğimizi tahmin ediyor.

Analistlerin çoğu, Bitcoin’in değerinin bir sonraki yarılanmaya giden yıllarda artacağını tahmin ediyor. Bu, uzun geçmişine ve birinci ve ikinci yarılanmaların sonuçlarına dayanmaktadır. Bitcoin’in fiyatı bu yıl şimdiye kadarki en iyi seviyesinde değil.

Üçüncü Bitcoin yarılanması, yalnızca küresel bir salgının ortasında değil, aynı zamanda artan düzenleyici spekülasyonlar, sanal para birimlerine artan kurumsal ilgi ve ünlü hype sırasında gerçekleşti. Bu ek belirsizlikler göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatının sonunda nerede duracağını tahmin etmek zor.


Bitcoin Yarılanma grafiği.

Bitcoin halving, kripto endüstrisindeki en önemli olaylar arasında yer almaktadır. Bitcoin arzı sınırlı  olduğundan, her bir bitcoinin değeri artar ve fiyatın yükselmesine neden olur.

Ağın yeni Bitcoin üretimini azaltmak için Bitcoin yarı yarıya olmalıdır. Bitcoin’in kıtlığını garanti etmek ve aynı zamanda şiddetli fiyat enflasyonunu önlemek için arzı azaltır.

2008 yılında blockchain operasyonları başladığında madencilik teşviki 50 BTC idi. Ödül, 210.000 blok eklenene kadar değişmeden kaldı, bu noktada yarıya indirildi. Aşağıdaki 210.000 blok eklendikten sonra işlem tekrarlanır. Bu olay her dört yılda bir olur.

Şimdiye kadar çıkarılacak 21 milyon bitcoin’in sonuncusu yaklaşık 2140’a kadar tamamlanacak. Bulunacak başka bitcoin yok, bu nedenle yarılanma seansı bu noktada sona eriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam