Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin Boğa Koşusunda Sona Mı Gelindi?

‘’Bu Yükseliş Henüz Sona Ermedi’’

] }

Son bir haftada boğa rallisini görmeyi başaran Bitcoin, son 24 saate bu yükselişini sonlandırmış gibi görünüyor. 24.000 dolar seviyelerine kadar yükselişe geçmeyi başaran bu altcoinin şu sıralar düşüşte olması, Bitcoin boğa rallisinde sona mı gelindi sorularını da akıllara getirdi. CyrptoQuant CEO’su yapmış olduğu analiz sonrasında, Bitcoin fiyat yükselişin henüz sona ermediği konusunda çarpıcı bilgiler verdi.

‘’Bu Yükseliş Henüz Sona Ermedi’’

CyrptoQuant CEO’su Ki Joung Ju, bu koşu hakkındaki bazı analizlerini paylaştı. Dump riskine karşılık balinaların halen borsada aktif olarak yer aldığını ifade etti. All Exchanges Inflow Mean verilerine göre yorumlamalarda bulunan Ju, indikatörün 2 BTC olarak girmesiyle BTC’nin yatay yönlü bir seyir elde etmesine neden olduğunu da ifade etti. Bitcoin’de yapılacak bir düzeltme halinde bu altcoinin, kısa sürede toparlanarak yükselişini sürdüreceğini de ifade etti.

İlgili Makaleler

Bitcoin rezervlerinin azaldığına dikkat çeken Ju, borsadaki sabitkoin rezervlerin de yukarı yönlü bir artış gösterdiğini belirtti. Verilerle destekleyen Ju, sabitkoin rezervinin 2.5 milyar doların üzerinde, Bitcoin’in ise 2.4 milyar doların altında kaldığını bildirdi. 2020 ATH’sinin 2017’ye göre daha yüksek olduğunu ve Exchange Netflow göstergelerine göre çok miktarda Bitcoin akışının bulunduğunu söyledi. Tüm bunların ise Bitcoin boğa koşusunun bitmediği olarak yorumladığını da ifade etti. 2017-2018 yılında Bitcoin’in yaşadığı düşüşte, Bitcoin’in borsalara girdiği, 2020 verilerinde ise Bitcoin’in borsalardan çıkışının hızlandığı görülebiliyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu