Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Bir Rekor Daha Kırdı, Hangi Rekor Seviyeye Ulaştı?

Bitcoin tekrar kurumsal alımların artması sonucunda 58,330,57 dolarlık seviyeye ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin bir rekora daha imza atarak 58 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bitcoin bu yükselme ile birlikte tarihi rekorunu yenilerken yeni ulaştığı seviyenin de bir süre sonra aşılması ve yeni rekorlara da imza atması bekleniyor. Hafta sonu hareketli saatler geçiren Bitcoin tekrar kurumsal alımların artması sonucunda 58,330,57 dolarlık seviyeye ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

Son 24 saatlik zaman dilimine bakıldığında 55 bin 767,87 ve 58 bin 330,57 dolar seviyesi bandından işlem gören Bitcoin yüzde 0,99 düşüş ile birlikte önce 56 bin dolar bandına gerilemişti. Ancak bu durum kısa sürdü ve BTC 58 bin dolar bandını da aşmış oldu. Birimin haftalık yani son 7 gün içindeki performansına bakıldığında ise yüzde 19,07 olarak artış kazandığı görülüyor. Bitcoin’in piyasa hacmi ise 1 trilyon 39,28 milyar dolar seviyesine ulaştı.

2 Trilyon Hacmine Ulaşacak mı?

Özellikle son zamanlarda artan kurumsal alımların etkisi kapsamında Bitcoin 7 Ocak’ta ilk kez 1 trilyon dolar sınırı aşmış ve toplam piyasa hacminde de rekor kırmıştı. Daha sonra ise 15 Şubat’ta 1,5 trilyon dolar sınırını da aşarak güçlü yükselişine devam etmişti. Son 24 saatlik veriler temel alındığında ise toplam piyasa hacmi 1 trilyon 687,92 trilyon milyar dolar değerine yükseldi ve yeni bir rekoru da beraberinde getirdi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu