Sıkça Sorulan Sorular

Kripto para topluluğu yatırımcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi kuşkusuz Bitcoin banka hesabına aktarma işlemidir

Bitcoin Haberleri

Bitcoin Banka Hesabına Aktarma

Kripto para topluluğu yatırımcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi kuşkusuz Bitcoin banka hesabına aktarma işlemidir.

Kripto para topluluğu yatırımcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi kuşkusuz Bitcoin banka hesabına aktarma işlemidir. Dünyada ve ülkemizde lider kripto para birimlerinden birisi Bitcoin’dir. Genel olarak dalgalanmalar yaşasa da Bitcoin, yatırımcısının yüzünü güldürerek düzenli bir kazanç sağlamaktadır. Kripto dünyasında yeterli kazancı elde ettiğini düşünen yatırımcı kazancını banka hesabına aktararak kullanmak isteyecektir.

Bitcoin Şahsi Banka Hesabına Nasıl Aktarılır?

Yatırımcıların oldukça merak ettiği Bitcoin hesabına para yatırma ve var olan Bitcoin’i banka hesabına aktarma işlemleri herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Yatırımcıların var olan Bitcoin’lerini çekebilmesi için, var olan cüzdanın aktifleştirilmesi gerekecektir. Bunun için kişi üye olduğu borsa sitesi üzerinden Hesabım bölümüne giriş sağlayarak BTC cüzdan sayfasında yer alan yönergeleri izlemelidir.

Cüzdanın aktifleştirilebilmesi için bu platformlar kimlik belgesi, şifre ve dilekçeli Selfie talebinde bulunabilmektedir. Platform üzerinden alım satım işlemini tamamlayarak, kazancınızı hesabınıza aktarmak istediğinizde ilk olarak var olan Bitcoin, TL’ye çevrilmelidir. TL’ye çevirme işlemi sonrasında Çekim bölümüne gelerek, para çekmek istenen miktar girilmeli ve onaylanmalıdır.

Bitcoin Fiyat Grafiği: 1 Bitcoin Kaç TL?

BtcTürk Para Çekme

Bitcoin banka hesabına aktarma işleminde her borsa farklı işlem ücreti ve komisyon miktarı alabilmektedir. Bunun yanı sıra para çekme işlemi sırasında uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Para çekme işleminde aktarım yapılacak banka ile anlaşmanın bulunup bulunmadığı oldukça önemlidir. Akbank, Fibabanka, Ziraat bankası, Denizbank ve Vakıfbank hesapları üzerinden verilen para çekme talepleri 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilir.

Diğer bankalar üzerinden yapılan para çekme talimatları ise, 16:45’e kadar yapılmalıdır. Gün içerisinde 16:45’e kadar yapılan para çekme işlemleri, aynı gün içerisinde hesaba aktarılmaktadır. Bitcoin para çekme talebi, hafta sonlarında gerçekleştirilemez. Hafta sonu yapılan para çekme talimatları bekletilerek ilk iş günü içerisinde işleme alınacaktır. Papara ödeme sistemi ile yapılan BtcTürk para çekme talimatları ise yine 7/24 otomatik olarak gerçekleştirilebilecektir.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu