Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin ATM Sayısında Rekor Artış

Bitcoin ATM’leri üzerine yayınlanan rapor kapsamında 2020 yılı kapsamında dünya genelinde 15 binden fazla Bitcoin ATM’si kurulduğu belirtildi

] }

Bitcoin ATM’leri üzerine yayınlanan rapor kapsamında 2020 yılı kapsamında dünya genelinde 15 binden fazla Bitcoin ATM’si kurulduğu belirtildi. ATM’lerin sayısı ise kripto para birimlerindeki artışa bağlı olarak her geçen gün daha fazla artış yaşıyor. Veri izleme platformu olan Coin ATM Radar tarafından elde edilen verilere göre Bitcoin ATM sayısı 15 bini aştı ve kullanıcılar bu ATM’leri aktif olarak kullanıyorlar. 2020 yılından itibaren makinelerin kurulumunda önemli artış olduğu saptandı. Bu durumda kripto para birimlerinin rağbet görmeye başlaması ATM’lerin sayısının da artmasına neden oldu.

Kripto para ATM’leri genelde satın alma amacıyla kullanılıyor ve büyük çoğunluğu da Amerika’da yer alıyor. Kripto para birimlerinin her geçen gün daha fazla benimsenmesi ile dünya genelinde de ATM sayısı artış gösteriyor.

Kilometre Taşı Aşıldı

Bitcoin ATM’leri için kilometre taşı olarak belirtilen 15 bin ATM eşiği yayınlanan rapora göre geride kaldı. Buna göre dünya genelinde toplamda 15,033 kripto ATM’si bulunuyor. Özellikle 2021 yılında kripto para birimlerinin hareketli olması üzerine Şubat ayına kadar 1150 ATM kurulmuş oldu. 2020’de toplam kurulan ATM sayısı ise 7494’ü buldu.

ATM’ler sayesinde Bitcoin başta olmak üzere, ETH, BCH ve diğer dijital para birimleri kolaylıkla alınabiliyor. ATM’lere para yatırılıyor ve coin hesabına yatırılan para karşılığında coin akışı sağlanıyor. ATM’lerin yakın zamanda coin bozdurmak için de kullanılması amaçlanıyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu