Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin ATM Sayısı Artıyor Ancak Kimler Kullanıyor?

] }

CoinATMRadar’a göre Bitcoin ATM ‘lerinin sayısı 2019’da yaklaşık % 50 artarak 6384’e ulaştı. Ama gerçekten bu cihazları kullanan biriyle tanıştınız mı, eğer hayırsa, kim ve neden kullanıyor?

Bitcoin ATM ‘lerini Kimler Kullanıyor?

Aralık 2019, birçok nedenden dolayı önemli bir aydı, belki de en az üzerinde durulan haberlerden biri, yeni Bitcoin ATM kurulumlarının rekor sayısıdır. Bunlar oldukça pahalı makineler, bu nedenle kullanıcı talebini karşılamak için konuşlandırıldıkları ortada.

Ancak bu talep (ve bu kullanıcılar) gerçekte nereden geliyor? Kesinlikle çoğu Bitcoin kullanıcısı için cazip cihazlar değiller ve bazı yerlerde sayıları giderek azalıyor.

Bitcoin ATM’leri İle İlgili Sorun

Bu cihazları kullananların karşılaştıkları en büyük sorun alınan yüksek komisyonlar. Pek çok kullanıcı bunun farkında olmadan bu cihazlardan işlem yapıyor. Ayrıca bilinen banka ATM’leri gibi hemen paralarını alamıyorlar. İşlemi yaptıktan sonra bir süre bir yerlerde vakir geçirmeleri gerekiyor. Daha sonra yeniden makinen başına gelir işlemi tamamlayıp paralarını o zaman alabiliyorlar. Bu süre tahmini olarak 20 ile 30 dakika arasında değişiyor.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu