Bitcoin Araması Rekor Kırdı

Bitcoin Araması Rekor Kırdı

Bitcoin para biriminin birkaç gün öncesinde rekor seviyeyi görmesi, dünya genelinde Google üzerinde dijital para ile alakalı yapılan aramaların büyük bölümünü, BTC ile alakalı aramalar oluşturdu.

Daha öncesinden BTC piyasasına ilgi duyan, yatarım yapmış olan ya da yapmayı düşünmekte olanlar, bu artış sonrasında sektörle alakalı birçok bilgiyi arayarak yatırım yapıp yapmama konusunda karar vermiş oldu. Ki dijital para ekonomisinin de rekor seviyeye gelmiş olması, bunun en önemli göstergelerinden birisi oldu.

Bitcoin Aramaları Rekora Ulaştı

Bu artışla birlikte Google Trends verilerine göre, BTC ile alakalı aramaların özellikle aylık aramalara göre rekor seviyeye ulaştığı gözlemlendi. BTC ile ilgili aramaların geçen yıllardaki oranlarına baktığımızda genel aramaların %10’unu oluşturduğunu görürken, son bir haftadır bu artışın birkaç kat üzerinde arama yapıldığı açıklandı.

İLGİLİ:  Bitcoin Neden Yükseliyor ?

Bitcoin %35 Oranında Değer Kazanmıştı

Bu aramaların genelinin ise bitcoin hakkındaki genel bilgilerden ziyade, yaşanan rekor artış üzerine olduğu da elde edilen veriler arasında yer alıyor. 11.127 dolar seviyesine çıkan Bitcoin aynı gecenin akşamına 10 bin dolar seviyelerine inmiş olsa da, an itibariyle yeniden 11.043,55 dolara ulaşmış durumda.

Özellikle dünya ünlü analist ve yatırımcıların 25 bin dolar, 40 bin dolar ve 6 ay içerisinde 100 bin dolara ulaşacağı yönündeki fikirlerini paylaşması, sanal para birimi hakkında daha fazla aranma yapılmasını tetiklemiş oldu.

İLGİLİ:  Kripto Paralara Olan İlgi Azalıyor !

Kaynak:Cointelegrah

Yorum Yok

Cevap bırakın