Bitcoin, Altın ve Doları Olanlar Dikkat! Silkeleme Operasyonu Başladı

0

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, silkeleme operasyonu başladı diyerek vatandaşı uyardı. Bitcoin, Altın ve dolar yatırımı bulunan bireylerin FED faiz politika kararıyla başlayan piyasalardaki hareketliliğin tamamen bir operasyon olduğuna değinerek küçük yatırımcıların elindeki birimi daha düşük fiyatlardan çıkarmak için büyük yatırımcıların başlattığı silkeleme operasyonuna değindi.

FED faiz kararı ardından ABD enflasyon verileri ile çöküşe geçen kripto para birimleri ve emtia piyasalarında silkeleme operasyonu ile yatırımcıların ellerindeki malın boşaltılması hedeflendiğini söyledi. Bitcoin, Altın ve döviz yatırımcılarına satmayın malınızı koruyun uyarısını sürdüre İslam Memiş, önümüzdeki yaz aylarda tüm piyasalarda yeni zirveler beklediğini söyledi.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) Mayıs ayındaki toplantısında 50 baz faiz artışı sonucunda dolar 14 TL baskısından kurtularak 15 seviyelerine yükseldi. Altın ise yatırımcıları tedirgin eden ataklar yapmaya devam ediyor. Altın ve dolar ne kadar yükselir? Altın ve dolar düşer mi? Arama motorları gibi soruları arayan yatırımcılara yönelik değerlendirmelerde bulunan Piyasa Uzmanı İslam Memiş, “Operasyon başladı” diyerek kritik açıklamalarda bulundu.

İLK OPERASYON GRAM ALTINDA BAŞLADI

Gram altın alım fırsatının nisan ayında olduğunu belirten Memiş, gram altın için zirve açıklaması yaptı ve tarih verdi. Memiş, düşük seviyelerin bittiğini ve yükselişlerin yeni başladığını belirtti. Yükseliş trendinin kırılmasına sadece 1 ay kaldığını söyleyen Memiş, şunları kaydetti:

“Nisan ayında kendilerine haber verdik. O düşük seviyeler geride kaldı. Mayıs, Haziran, Temmuz yükselişin başladığını söyledik. Bu artışlar devam edecek gibi. Gram altın, dolar tarafından desteklenmeye devam ediyor. Yükseliş aslında yeni başladı, yükseliş var. Trendin kırılmasına 1 ay kala, “Dolar/TL’de 15.30, gramda 940 TL’yi direnç seviyesi olarak takip edeceğim. Uzun vadede gram altını 960 lira, dolar/TL’yi 15,50 olarak takip edeceğim. Temmuz ayında yeni zirveler bekliyorum.”

YATIRIMCILARIN DİKKATİNE! FED OPERASYONU BAŞLADI!

Memiş, piyasalarda çalkantıların başladığını belirterek dolar endeksinin yükseleceği seviyeyi açıkladı. Memiş, özellikle yatırımcıyı uyararak altın ve dolar satışlarında panik olmaması gerektiğini söyledi. Vatandaşın malına göz diktiklerini söyleyen Memiş, şunları kaydetti:

“Kimse beklemediği anda FED ciddi bir operasyon yaptı. Sarsıntı dediğimiz bu operasyonun tüm varlıklarda çöküşe neden olduğunu görüyoruz. Özellikle kripto paralarda, euro-dolar paritesinde, diğer para birimlerinde ve emtia fiyatlarındaki bu hızlı çöküşle birlikte, dolar endeksi hızla 104,64’e yükseldi. Dolar endeksi 105 seviyesinden bakıyor. Yani uluslararası piyasalarda dolar değer kazanmaya devam ediyor.

TUZAKLARA DİKKAT!

İslam Memiş, FED’in işleyişine ilişkin şunları ekledi:

“Dolar karşısında tüm emtialar resmen bir baskı politikasıyla insanların mal varlıklarını eziyor. Bu tuzaklara dikkat edin. Büyük bir operasyonun içindeyiz. Akıllı olun. Dünyada yükselen bir enflasyon var. Toplumsal altüst oluşlar başlamadı. yapacak bir şey yok. Şimdi insanlardan mal alıyorlar.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }