Altcoin Haberleri

Bitcoin ABD’de Dördüncü Büyük Yatırım Aracı Oldu

Japon kripto para borsası olan Bitflyer’in açıkladığı verilere göre Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerine olan ilgi arttı.

] }

Japon kripto para borsası olan Bitflyer’in açıkladığı verilere göre Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerine olan ilgi arttı. Yapılan ankette ABD halkı Bitcoin’i fazlasıyla benimsemiş görünüyor. Buna göre ABD vatandaşlarının yüzde 76’sı kripto para birimlerine olumlu bakıyorlar. Aynı zamanda ankette Japonya’daki kripto para birimlerine karşı yaklaşımı da ortaya çıkarıyor. Japonya halkının yüzde 78’lik oranı ise kripto paralara olumsuz şekilde bakıyor.

Bu iki karşıt grafik ekseninde iki piyasanın kripto para birimlerini kabul etme konusundaki uzaklığı da gözler önüne serilmiş oluyor. Araştırma kapsamında anketin yapılma tarihi belirtilmiyor ama yakın tarihte yapıldığı tahmin ediliyor. Özellikle BTC’nin sürekli olarak yükselmesi ABD’de büyük bir ilginin gösterilmesine neden oluyor.

İlgili Makaleler

Salgın Yatırım Araçlarını Etkiledi

Araştırma kapsamında aynı zamanda koronavirüs salgının da yatırım araçlarına bakışı değiştirdiğini ifade ediyor. ABD halkının salgın nedeniyle özellikle sürekli artan BTC’ye daha fazla ilgi gösterdiğinin altı çizildiği araştırmada, salgın öncesinde yüzde 52’lik bir oranda BTC’ye yönelim varken salgın ile birlikte bu sayının yüzde 76’ya çıktığı belirtiliyor. Sadece halk nazarında değil kurumsal yatırımcıların da Bitcoin’e ilgi göstermeleri sonucunda kripto para birimlerinin güven kazandığı belli oluyor.

Bu yatırımın kripto para birimlerinin giderek yaygınlaşması sonucunda daha fazla artacağı da araştırmada belirtildi. Bu durum ise sınırlı sayıda olan kripto para birimlerine yeni yatırıma başlayacaklar için alım işlemlerini yapmaları adına önem taşıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu