Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin 600 Bin Dolara mı Ulaşacak?

Guggenheim Partners CIO’su olan Scott Minerd tarafından katılmış olduğu bir televizyon programında Bitcoin hakkında önemli görüşler paylaşıldı.

] }

Guggenheim Partners CIO’su olan Scott Minerd tarafından katılmış olduğu bir televizyon programında Bitcoin hakkında önemli görüşler paylaşıldı. Minerd, Bitcoin’i altın ile kıyasladı ve Bitcoin fiyatlarının potansiyel açıdan 400 bin ile 600 bin dolar aralığına kadar yakın bir zamanda yükselebileceğini ifade etti.

Scott Minerd tarafından yönetilen Guggenheim Partners’ın içeriğinde 270 milyar dolar değerinde varlık yer alıyor. CNN’de yayınlanan programa katılan Minerd, Bitcoin’in geleceği hakkında yaptığı açıklamalarda fiyatların daha da yükseleceğini belirtti. Aralık 2017 tarihindeki 20 bin dolarlık rekoru kırmış olan Bitcoin daha sonra hız kesmeyerek 42 bin dolar bandına kadar çıktı. Minerd’a göre bu yükseliş spekülatif nedenlere dayanıyor ve kısa vadede sürdürülebilir bir özellik taşımıyor.

Rekor sonrasında düşüşe geçmiş olan Bitcoin, halihazırda 30 bin dolar bandının üzerinde işlem görüyor. Minerd’a göre yatırımcılar Bitcoin piyasasından çıkmaya başladılar ve Bitcoin de 30 bin dolar bandına kısa vadede inebilir. Minerd ayrıca Bitcoin’in geçmişte yüzde 50 oranına varan düzeltmeler yaşadığını ve buna benzer bir düzeltmenin de tekrar gelebileceğini söyledi.

Uzun Vadede Yükseliş Gösteriyor

Öte yandan Minerd uzun vadeli tahminlerde ise Bitcoin’in altına rakip olacağını belirtti. Arz açısından altın ile kıyaslanan Bitcoin’in 600 bin dolar bandına kadar uzun vadede çıkabileceğini söyledi. Minerd fiyatın bu seviyelere kesinlikle çıkacağını söylemediğini ama bu fiyata ulaşması için Bitcoin’in önünde hiçbir engel olmadığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu