Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin 60 Bin Dolar Bandını Geçti, Altcoin’ler de Hızlandı

Bir süredir 60 bin dolar bandına ulaşmak isteyen lider kripto para birimi BTC dün gece 60 bin dolar bandını aştı ve yeni güne 61 bin dolar bandından başlangıç yaptı.

] }

Bir süredir 60 bin dolar bandına ulaşmak isteyen lider kripto para birimi BTC dün gece 60 bin dolar bandını aştı ve yeni güne 61 bin dolar bandından başlangıç yaptı. Bu durum özellikle bir süredir 50 bin dolar bandında dalgalanma yaşayan ve yatırımcıları için endişeye neden olan durumu düzeltmeyi sağladı.

BTC’nin yükselmesi sonrasında başta ETH olmak üzere altcoin’ler de önemli ivme yakaladılar ve genel olarak çoğunda yükselme hareketleri görüldü. BTC’de başlayan yükselme havasının ne kadar süreceği ise merak ediliyor. Son olarak 54 bin dolar gibi bir seviyeye gelerek yatırımcıları endişelendiren birim son birkaç gündür 58 bin dolar bandında bulunuyordu. Yeni seviyesinde tutunması ise önemli bir ralliye işaret ediyor olabilir.

Bitcoin İçin Hangi Senaryolar Bulunuyor?

Analistlere göre BTC’nin bir süredir toparlanma yaşadığı ve 60 bin dolar bandına ulaşmasının beklendiği ifade ediliyor. Ancak birim için asıl önemli nokta, bu aşamadan sonra başlıyor. BTC fiyatı için analistler iki olası senaryoyu öne çıkarıyorlar.

İlk senaryo kapsamında BTC, yeni seviyesinde tutunamıyor ve 50 bin dolar bandına geri düşüyor. Bu durumun sert düşüşe neden olması halinde 48 bin dolar bandına çekilme yaşanabileceği belirtiliyor. Diğer senaryoda ise BTC yeni bir ralli başlatıyor ve fiyatını 72 bin dolar bandına kadar yükseltebiliyor. Bu senaryolardan hangisinin baskın çıktığını ise BTC fiyat hareketleri gösterecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu