Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin 53 Bin Dolar Seviyesini Gördü

50 bin dolar bandını aştıktan sonra yükselişine devam eden lider kripto para birimi Bitcoin BTC bugün gösterdiği artış ile birlikte 53 bin dolar seviyesine ulaşt

] }

50 bin dolar bandını aştıktan sonra yükselişine devam eden lider kripto para birimi Bitcoin BTC bugün gösterdiği artış ile birlikte 53 bin dolar seviyesine ulaştı. Yatırımcıların ve piyasaların en gözde birimi olan BTC öğle saatleri sonrasında yüzde 2 oranında artış yaşayarak önce 52 bin 700 dolar seviyesine gelerek yeni bir rekora imza attı. Daha sonra ise kısa sürede 53 bin dolarlık rekor seviyeyi kırmış oldu.

İkinci sırada bulunan ETH de bu artıştan etkilenerek 1900 doların üzerine çıktı ve uzun süredir hedeflediği 2 bin dolar bandına biraz daha yaklaşmış oldu. Özellikle artış gösteren kurumsal alımlar sonucunda 7 Ocak tarihinde ilk kez 1 trilyon dolar sınırını aşmış olan kripto paraların toplam piyasa hacmine bakıldığında 1,5 trilyonun da geride kaldığı görülüyor. Son 24 saatteki veriler temel alındığında ölçülen toplam miktar 1 trilyon 574 milyar dolar olarak belirlendi.

BTC Artış Gösterecek mi?

Bitcoin’in 53 bin dolar seviyesine dayanması ile birlikte yatırımcılar için BTC’nin ne kadar artış gösterebileceği de merak ediliyor. Özellikle son günlerde gelen kâr satışlarının etkisi ile birlikte son 24 saatlik zaman zarfında en yüksek hacimli 100 birimden de 57 birimin değeri düşmüş ancak en çok yatırım alanlarda yükselme yaşanmıştı. BTC’nin yakaladığı yükselme grafiği çoğu yorumcuya kadar kısa vadede düşme işaretleri göstermiyor ve daha yeni rekorları da görebilir.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu