Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Tekrar 50 Bin Dolar Bandını Zorluyor

Bitcoin fiyatı 16 Şubat sabahı erken saatlerinde neredeyse 50 bin dolar bandına ulaşmıştı.

] }

Bitcoin fiyatı 16 Şubat sabahı erken saatlerinde neredeyse 50 bin dolar bandına ulaşmıştı. Özellikle bazı büyük borsalarda 49,998 dolar bandına kadar çıkan fiyatı ise P2P alım satım platformlarında ise 50 bin doların üzerine çıkış yaşadı. Dün haftaya kötü bir başlangıç yapan BTC gün içerisinde kısa sürede dengesini sağladı ve Salı sabahına da rekor tazeleyerek başlamış oldu.

BTC tarihinde ikinci kez olarak 49 bin doların üzerine çıkmayı başardı ve neredeyse 50 bin dolara ulaştı. Piyasa değeri ise BTC’nin yine rekor kırarak 925 milyar, ticaret hacmi ise 58 milyar dolara kadar artış gösterdi. Yerli borsalarda ise işlem hacmi bakımından 349,999 TL seviyesine ulaştı.

2 Dolar ile Rekor Kaçtı

BTC’nin sabah saatlerindeki hareketlenmesi neredeyse 50 bin dolara ulaşması ile sonuçlanacaktı. Binance verilerine bakıldığında BTC 50 bin dolar bandından sadece 2 dolar uzakta kaldı. 24 saatlik süre zarfına bakıldığında ise zirve noktası 49,998 dolar oldu. Coinbase gibi itibari para ağırlıkta olan borsalarda ise 49,900 dolar bandı görülmesine karşılık 50 bin dolara USDT tabanlı olan borsalardan daha uzakta kaldılar.

Bu veriler kapsamında BTC 24 saatte yüzde 5’ten fazla değer kazanmış oldu ve toplamda 500 milyon dolarlık pozisyon da tasfiye edilmiş oldu. Bunun 256 milyon dolarlık kısmı ise BTC, 57 milyon dolarlık kısmı ise ETH pozisyonlarından oluşmuş oldu.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu