Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin 50 Bin Dolar Bandında, Bundan Sonra Ne Olacak?

BTC 45 bin dolar bandını gördükten sonra toparlanarak Çarşamba sabahına 50 bin dolar bandı üzerinden giriş yapmayı başardı.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin bir süredir genel yükseliş grafiği içinde seyretmesine rağmen özellikle dün önemli gerilemeler yaşamış ve 45 bin dolar seviyesine inerek yatırımcılar için önemli kayıplar aniden olmuştu. Ancak BTC fiyatı 45 bin dolar bandını gördükten sonra toparlanarak Çarşamba sabahına 50 bin dolar bandı üzerinden giriş yapmayı başardı.

Son 24 saatlik süre zarfına bakıldığında 45 bin ve 50 bin dolar bandı arasında dalgalanan Bitcoin, ortalama yüzde 1,96 oranında düşüş yaşayarak 50 bin dolar bandında tutunuyor. Birimin haftalık kazancı da şimdilik yüzde 3,26 olarak hesaplandı. Toplam piyasa hacmine bakıldığında ise yaklaşık olarak 3 milyar dolarlık düşüş söz konusu ve 951 milyar dolar bandına geriledi.

Toplam Piyasa Hacmini Koruyor

Bitcoin önemli bir düşüş yaşamasına karşılık toplam piyasa hacmini korumaya devam ediyor. Özellikle son zamanlarda artan kurumsal alımların etkisi ile 1 trilyon dolar sınırını geçmiş olan BTC, 15 Şubat tarihinde 1,5 trilyon dolar bandını da aşmayı başarmıştı. Son 24 saatlik düşüşe bakıldığında ise 2 milyar dolarlık düşüş söz konusu olsa da 1,5 trilyon dolar bandında tutunmaya devam ediyor.

Yorumculara göre Bitcoin’in 50 bin dolar bandından düşmemesi ve burada temel bir destek noktası bulması önem taşıyor. Eğer lider kripto para birimi 50 bin dolar bandının aşağısına doğru hareket etmeye başlarsa bu durumda çok daha düşük seviyeleri görebilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu