Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin 50.000 Dolar Seviyesini Tekrar Gördü, Sırada Hangi Hedef Var?

Son zamanlarda genel bir düşüş grafiği çizmekte olan Bitcoin, yeni bir yükselme hamlesi başlatarak 50 bin dolar bandını tekrar gördü.

] }

Son zamanlarda genel bir düşüş grafiği çizmekte olan Bitcoin, yeni bir yükselme hamlesi başlatarak 50 bin dolar bandını tekrar gördü. Bu yükselmesi sonrasında özellikle 51 bin ve 52 bin dolar bandında tekrar güçlü bir satış ilgisi ile karşı karşıya kalması bekleniyor. Bitcoin en son bulunduğu seviye olan 48 bin dolardan direnç bölgesi üzerinde yukarıya doğru bir hareket başlatmış oldu. Şimdilik 48 bin dolar seviyesinde bulunan BTC 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da biraz üzerinde işlem görüyor. Özellikle yorumculara göre 47.500 dolara yakın direnç üçgeninde önemli bir kırılma yaşandı ve buna bağlı olarak BTC tekrar 50 bin dolar bandını test etti.

BTC Hangi Seviyeleri Görebilir?

Geçen haftalarda yaşanan en son düşüş ile 43 bin dolar seviyesini görmüş olan BTC kısa sürede toparlanma yaşadı ve genel bir iyileşme dalgasını hakim kıldı. 45 bin ve 46 bin seviyelerini rahat geçen BTC, daha sonra 50 bin dolar bandına kadar ulaşmayı başardı. 50 bin dolarda ise yüksek oluşması nedeniyle fiyatı şimdilik geri çekildi. İlk mevcut desteğin de 48,500 dolar seviyesine yakın olduğu görülüyor. Buna göre BTC’nin ivmesini sağlaması ve istikrarlı hale getirmesi için 52 bin dolar seviyesinden günü kapatması gerekiyor. Eğer bunu gerçekleştirebilirse 55 bin dolar bandına güçlü ve hızlı bir ivmelenme elde edeceği tahmin ediliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu