Bitcoin % 40 oranında düşecek mi?, Uzman analistlerin görüşleri..

Kripto paraların amiral gemisi olan bitcoin kasım ayından beri düşüş eğiliminde, fed faiz kararı öncesi bitcoin fiyatının düşüş eğiliminde olup olmayacağı merak konusu

0

Bitcoin geçen ay fiyatta keskin bir düşüş gördü ve bu da varlığın Nisan ayını 40.000 doların altında kapatmasına neden oldu. Yeni bir analize göre, hareket Bitcoin’in bir sonraki yukarı sıçraması için çok önemli olacak.

Bitcoin büyük bir düşüşe mi hazırlanıyor ?

Sektör lideri kripto zincir üstü veri analizi platformu Glassnode’un kurucu ortakları Yann ve Jan, haber bültenlerinde, Nisan ayının son gününde piyasa hareketinin piyasanın daha da küçülme olasılığını önemli ölçüde azalttığını belirttiler.

Kesinti, birkaç yükseliş piyasası göstergesine dayanmaktadır. Birincisi, Bitcoin düşüşten geri döndü ve esasen 38 bin dolarlık fiyat seviyesini dirençten desteğe dönüştürdü.

Analistler, Bitcoin’in şimdi yeni bir direnç seviyesine doğru ilerlediğini ekliyor. Bu direnç seviyesini aşma olasılığı da son birkaç haftadaki piyasa makro dinamiklerine göre çok güçlü, diyorlar.

Avrupa’da jeopolitik gerilimler sürerken ve hem hisse senetlerini hem de hisse senetlerini etkilerken, Bitcoin düşüş eğilimi gösteren ticaret kanallarından çıktı. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sermaye akıtırken, türev piyasaları yatırımcıların uzun pozisyonlar aldığını gördü.

Grayscale’in GBTC fonu iki önemli giriş gördü ve sonunda fon ticareti trendini indirimli olarak kırdı. Raporda, Amaç Bitcoin ETF’nin de tekrarlayan sermaye girişleri olduğuna dikkat çekildi. Bu talep, aşağı yönlü düzeltme riskini büyük ölçüde azaltıyor. Analist şunları söyledi:

“Kripto için kurumsal talep, bitcoin dışındaki alandaki diğer varlıklara yayıldığından, kripto çapında büyük bir hareketin potansiyelini görüyoruz.”

Kripto paralar düşecek mi

Kripto piyasası için yüksek iyimserliğin ortasında, analiz risklerin devam ettiğini kabul ediyor. Bunlar, düz bir getiri eğrisi ve tümü potansiyel bir durgunluğa işaret eden düşük tüketici güveni ve duyarlılığı dahil olmak üzere makro piyasa fenomenlerindendir.

Uyarı, Glassnode’un kripto piyasasının tamamen ayı bölgesinin dışında olmayabileceğini tahmin ettikleri son The Week On-Chain raporuna benzer bir not oynuyor.

Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %1.34 artışla 38,519 dolar civarında işlem görüyor. Küresel kripto piyasa değeri de %0,37 artarak 1,7 trilyon dolara ulaştı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }