] }
Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin 2021 Yılını Yeni Bir Rekor ile Karşıladı!

Bitcoin Tether Hareketleri Sonrasında Hızlı Bir Başlangıç Yaptı!

Bitcoin fiyatı 2021 yılının ilk gününde rekor kırarak, yıla önemli bir giriş yaptı. Tether hareketlerinden etkilendiği düşünülen Bitcoin, dün bu hareketlilik yaşanmadan önce 28.000 seviyelerinde konsolide oluyordu. Bu hareketlilik neticesinde yükselişini sürdüren altcoin, saatler içerisinde 29.700 direnç seviyesini aşmayı başardı.

Bitcoin Tether Hareketleri Sonrasında Hızlı Bir Başlangıç Yaptı!

Aralık ayında gerçekleştirdiği rekorlarla Bitcoin deyim yerindeyse kripto para piyasasının hakimi oldu Piyasa hakimiyeti %70’leri bulan Bitcoin, 2021 yılında da bu hakimiyeti sürdüreceğinin sinyallerini veriyor. Bitcoin’in yükselişi öncesinde ABD dolarına endeksli olan USDT’de önemli bir hareketlilik yaşandı. 300 milyon dolarlık USDT basımı Bitcoin’i hafif hafif hareketlendirirken, Tether Bitcoin’i uçuşa geçirdi.

Bitfinex ile Tether arasında 200 milyon dolarlık USDT alışverişi oldu. Son olarak 16:00 sularında Tether’dan farklı bir cüzdana 100 milyon dolarlık USDT aktarımı oldu. Tüm bu durumlar Bitcoin’i birkaç saat içerisinde harekete geçirdi. Bu hareketlilik sonrasında Bitcoin 29.700 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Analistler Bitcoin’in bu denli yükselmesinin devamının geleceğinin görüşünde. Bitcoin’in nasıl bir gidişat sergileyeceği ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu