Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin 2021 Tahminleri

Bitcoin 2021 tahminleri göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki yılda yatırım aracı olarak altcoin olarak Bitcoin’in seçileceğini söyleyebilmek mümkün olacak.

Bitcoin 2021 tahminleri göz önünde bulundurulduğunda, önümüzdeki yılda yatırım aracı olarak altcoin olarak Bitcoin’in seçileceğini söyleyebilmek mümkün olacak. Piyasanın en değerli altcoini olma unvanını elinde bulunduran Bitcoin yıl içerisinde mart ayında büyük bir düşüş yaşasa da bunu yeniden yükselişe çevirebildi. Şu an bu yılın en yüksek seviyelerini gören Bitcoin’in önümüzdeki senelerde ne olacağına dair, pek çok analiz yapılıyor. Peki Bitcoin önümüzdeki yıl içerisinde nasıl bir değişim yaşayacak?

Bitcoin 2021 Tahmin

Analistler ve yatırımcıların neredeyse tamamı Bitcoin 2021 tahmin olarak, potansiyel bir yükseliş yaşayacağı görüşünde. Yazımızda Bitcoin 2021 tahminleri hakkında bilgi vermeden önce Bitcoin’in tarihinden bahsedelim. 2008 yılında oluşturularak Kripto dünyasına adım adan Bitcoin herhangi bir oterite tarafından yönetilmeyen, Blockchain teknolojisi ile oluşturulmuş ve farklı çalışma prensibi ile kullanılabilen bir ağ sistemidir.

Eşten eşe elektronik nakit sistemi sloganı ile oluşturulan bu sistem günümüzde güven verici rolü sayesinde her iki tarafın birbiri ile iletişim kurmasına gerek bırakmamaktadır. Merkeziyetsiz ve halka açık kullanımı ile yatırımcının kendi hesabını yönetebilmesine imkan sağlayan bu ağ, para birimi olarak da aynı adı taşıyan Bitcoin’i kullanmaktadır.

2008 yılında oluşturulan Bitcoin, Temmuz itibariyle halka açılarak arz edilmeye başlandı. Birkaç ay dalgalanma yaşadıktan sonra Kasım ayında yükseliş yaşadı ve 0.35 dolara ulaştı. 1 Doları ise Ocak 2011 yılında görmüştür.

Bitcoin Tahminleri 2021 Yılında Neyi İşaret Ediyor?

Bitcoin tahminleri 2021 yılında neyi işaret ediyor? Bu soruya net bir yorum yapabilmek için Bitcoin’in 2020 yılı içerisindeki gidişatını değerlendirmek gerekiyor. Yıl içerisinde küresel bir salgın, sürekli bir belirsizlik ve karmaşa bulunmasına rağmen Bitcoin lider para birimi olma unvanını korumaya devam etti.

Yıl içerisinde Mart ayına gelindiğinde Koronavirüs sebebiyle dibi gördü. Bitcoin’in uzun vadede varlık koruma mekanizmasını belirleyen bir dijital ağ olması sebebiyle, bu düşüş çok uzun sürmedi. Düşüş sonrasında tekrar yükselmeye başlayan Bitcoin dalgalanmalar yaşasa da Kasım ayında 19.259.61 dolardan işlem görüyor. Aralık 2020 yılında ise 20,000 dolar bandını aşması bekleniyor. Peki Bitcoin 2021 tahminleri ne olacak?

Dünya ekonomisinin gidişatı, Bitcoin’in artık birçok kurumsal firma tarafından kabul edilmesi, Bitcoin karşıtı olduğu bilinen SEC başkanının istifa etmesi ve ABD’nin Bitcoin yanlısı olması gibi sebeplerin Bitcoin’in yükselişini sürdüreceği düşüncesini artırıyor. Ancak analistler bu yükselişin ancak kısa bir dönem süreceğini düşünüyor. Buna göre Bitcoin’in 2021 yılının ilk yarısında yükselişini devam ettirecek, ancak ikinci yarısına gelindiğinde bir düşüş yaşanarak dengeye yeniden gelecek. Bitcoin’in dalgalanmalarına oldukça alışkın olan yatırımcısı ise, zirve altcoin olması sebebiyle önümüzdeki yıl yatırım aracı olarak yine Bitcoin’i tercih edecek gibi görünüyor.

Bitcoin Yorum 2021

Bitcoin yorum 2021 tahminleri, her bir analistin düşüncesine göre değişiklik gösteriyor. Şu günlerde 19.259.61 dolar seviyelerinde olduğu bilinen Bitcoin’in önümüzdeki günlerde bu yükselişini sürdüreceği düşünülüyor. Bitcoin 2021 tahminleri fiyat bilgisi ise bazı analist ve kripto dünyası platformlarına göre göre şu şekilde değişiyor;

  • Wallet İnvestor’a göre 20 bin seviyelerinde olacak.
  • Tim Draper’e göre Bitcoin 2021 yılında 100-150 bin bandına ulaşabilecek.
  • Anthony Pompliano’ya göre ise Bitcoin 100 K seviyelerine gelecek.
  • Citibank yetkilileri ise bu yıl Bitcoin’in 318 K dolaylarında olacağını öngörüyor.
  • Trading ise Bitcoin’in öncelikle düşeceğini sonrasında ise yeniden yükseleceğini dile getiriyor. Ona göre ise BTC 7 bin seviyelerinde olacak.
  • LongForecast ise BTC’nin ilk yarısında düşüş yaşayacağını sonrasında ise toparlayacağını düşünüyor. Buna göre BTC 2021 yılında 5-6 bin seviyelerine kadar gerileyecek.
  • DijitalCoinPrice’ye göre ise yıl içerisinde Bitcoin 22-23 bin bandında seyredecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam