Bitcoin (BTC) Haberleri

Bitcoin 2021 Sonunda 100.000 Doları Aşar mı?

Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine gelmesi için ise en önemli eşik 50 bin dolar ve ardından 70 bin dolar bandı olarak görülüyor.

] }

Bitcoin rallisi piyasa döngüsü içerisinde ilginç dönüşümler yaşamaya devam ediyor. Esas olarak 45 bin dolar seviyesinde küçük bir düzeltme yaşamasına karşılık trader’lar arasında çok fazla yükselme hissi oluşuyor. Bu durum ise kurumsal talebe ve özellikle Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımına bağlanabiliyor. Bitcoin ağının durumunu takip eden yatırımcılar BTC’nin baskılanma esnasında 49 bin dolarlık ATH’ye yakın işlem yapmış olmasına karşılık kripto varlığının ortalama büyüme yörüngesine yetişebilmek için mücadele verdiğini görebiliyorlar.

Bunun yanında yavaş süren ilerleme ikinci yarılanmadan sonra fiyatı 2021 yılının sonuna doğru 100 bin dolar seviyesi üzerine çıkarıyor. Piyasa döngüsünün bu temel noktasında önceki döngülere kıyasla daha büyük düşüşler ve toparlanmalar bulunmasına karşılık 40 bin dolara düşüş henüz yükselme trendi içinde normal sayılıyor.

İlgili Makaleler

100.000 Dolar Seviyesine Ulaşacak mı?

Ünlü analist PlanB’ye göre Eylül aylarında BTC yakaladığı bu ivmelenmeyi devam ettirmesi halinde 100 bin dolar bandına ulaşmış olacak. Fakat stok akış modellerine göre mevcut ralli içinde isabet almış olan daha önceki iki ATH yüz bin dolarlık ATH henüz gelmediği için grafik çizgisinde ivme kazandırmak için geçerlilik kazanmış olabilir. Bu durum ise 8 ay önce başlamış olan sezonun da zirve noktasına işaret edebilir.

Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine gelmesi için ise en önemli eşik 50 bin dolar ve ardından 70 bin dolar bandı olarak görülüyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu