Bitcoin (BTC) Haberleri

BitClub Network : “Evet, Dolandırdık”

BitClub Network'ü kurucu ismi, 722 milyon dolarlık Bitcoin saadet zincirini açıkladı.

] }

BitClub Network’ün 35 yaşında olan popüler Rumen yazılımcısı, kripto para  yatırımcılarının  yüzlerce milyon dolarlık bir ponzi sistemi olduğunu açıkladı.

Yazılımcı Silviu Catalin Balaci, belirtmiş olduğu  üzere BitClub’un  2014 ile 2019 yılı arasında yatırımcılara asla  yüksek kar vaadinde bulunmadığını söyledi.

İfadesine devam eden Balaci ek olarak  Matthew Brent Goettsche ve Rus Albert Medlin’e programcı olarak ağın yaratılmasında katkı sağladığını belirtti. Goettsche,  2019 Aralık ayından günümüze kadar gözaltında bulunmaktadır. Aylardır kaçak olarak yaşam süren  Medlin, 18 yaşından küçük kişilere taciz ettiği iddiası ile tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı’nın  yapmış olduğu açıklamada; Goettsche ve Balaci,  ponzi planın bir planlayıcısı olarak BitClub Network için belirlenen kesimin  “koyun” olarak adlandırılan “aptal” kripto para yatırımcılar olması gerektiğini belirleyip harekete geçtiler.

Mahkeme ile yapılan  anlaşma ğereği Balaci, en fazla beş yıl hapis ile 250 bin dolar para cezasıyla ile yargılacak.

BitClub Network, ilk başta yasal bir Bitcoin madencilik firması olarak ortaya çıktı. Yatırımcılardan yatırım talep ederek karşılığında madencilik havuzu gelirinden belirli bir yüzde vaad edildi. Ayrıca yatırımcılara  referans ya da sponsorluklar yoluyla daha fazla kar elde edilebileceği belirtildi. Temel amaç ponzi sisteminin büyümesini sağlamaktı. BitClub Network’ü  mantıklı ve cazip kıllan 5 yıllık bir şirket olmasıydı.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu