Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bir Şirket Daha Yüklü Miktarda BTC Alımı Yaptı

Dev yatırım şirketi olan Millennium Management’in önemli miktarlarda BTC yatırımı yaptığı öğrenildi. Şirketin Grayscale aracılığı ile yaptığı yatırım sonrasında bir firma daha kripto para piyasasına yatırım ile giriş yapmış oldu.

] }

Dev yatırım şirketi olan Millennium Management’in önemli miktarlarda BTC yatırımı yaptığı öğrenildi. Şirketin Grayscale aracılığı ile yaptığı yatırım sonrasında bir firma daha kripto para piyasasına yatırım ile giriş yapmış oldu. Millennium Management’in yaptığı yatırım miktarı hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat büyük bir fonu elinde tutan şirketin çok önemli seviyelerde yatırım yapmış olduğu tahmin ediliyor. Şimdilik en büyük hedge fonlarından birisi olan Millennium Management’in BTC’ye yatırım yapması ise kripto para birimlerinin büyük ve ana akım şirketler tarafından benimsenme sürecinden kaynaklandığı düşünülüyor. Bu yatırım aynı zamanda BTC’ye büyük şirketlerin hâlâ ilgi gösterdiklerinin de bir görüntüsü olarak öne çıkıyor.

BTC’ye Kurumsal İlgi Devam Ediyor

Önde gelen dev şirketler tarafından özellikle son 1 yıldır BTC’ye yapılan yatırımlar birimin değer kazanmasına neden olduğu gibi aynı zamanda kripto paraların benimsenmesi için de katkı sunmuş oluyor. Şirketlerin farklı dijital varlıklara yatırım yapmaları sonucunda BTC satın alımı da artış gösteriyor. Bu kapsamda da kripto para hizmetleri sunan şirketler de yatırımcılar için daha fazla dijital para birimi sağlıyorlar. En son Grayscale’nin kurumsal taleplere karşılık vermek için LINK ve FIL de dahil olacak şekilde kripto para birimlerini arttırdığı haberi alınmıştı. Bunun yanında halka açık şirketler ve hedge fonları tarafından dijital varlıkların benimsenmesi ETF ürünlerine olan ihtiyacı da öne çıkıyor. Buna yönelik SEC’e olan talepler de artıyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu