Bitcoin (BTC) Haberleri

Bir Milyarder Daha Bitcoin’e Destek Verdi

Ricardo Salinas tarafından geldi. Grupo Salinas Holding Başkanı olan Salinas sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin’in reklamını yaptı.

] }

Kripto para birimleri her geçen gün yatırımcılar tarafından daha tercih edilebilir bir hale gelirken özellikle büyük yatırımcıların kripto para birimlerine destek vermesi piyasalarda olumlu karşılanıyor ve kripto para birimlerinin fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Bu kapsamda piyasalara olumlu yansıması düşünülen bir destek de Meksika’nın en zengin iş insanlarından olan Ricardo Salinas tarafından geldi. Grupo Salinas Holding Başkanı olan Salinas sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin’in reklamını yaptı.

Geçen Ocak ayı itibariyle net olarak 13 milyar dolar servete sahip olduğu tahmin edilen Salinas’ın sosyal medya hesabı üzerinden Bitcoin’e destek vermesi piyasalarda olumlu karşılandı. Salinas, Twitter hesabının biyografi kısmına Bitcoin yazdı ve bu durumun BTC fiyatı üzerine etki yapacağı yorumları yapıldı. Özellikle bu işlemi Salinas’ın BTC’nin geçen hafta 40 bin doların üzerine çıkması sonrasında yaptığı tespit edildi.

En İyi Yatırım Aracı Görüyor

Salinas daha önce de verdiği demeçlerde kripto para piyasasının yatırımcılar için en iyi yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini ifade etmişti. Geçen Aralık ayında yaptığı açıklamalarda Salinas, kendisinin Bitcoin kullanıcısı olduğunu ve ilk kez 2013 yılında BTC henüz 200 dolarken Bitcoin aldığını ifade etmiş ve daha sonra da 2017 yılında boğa piyasasında coin’lerini sattığını belirtmişti.

Geçen Kasım ayında ise Salinas yüzde 10 oranında Bitcoin’de yatırımının bulunduğunu açıklamıştı. Bu sayede Aralık ve Ocak aylarındaki yükseliş ile birlikte Salinas yüzde 10’luk yatırımını da ikiye katlamış oldu.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu