Altcoin Haberleri

Bir Dava Daha Açıldı, Ripple Şimdi Ne Yapacak?

Ripple bir dava daha açıldı.

] }

Ripple, eski bir yatırımcı tarafıdan menkul kıymet olduğu iddiasıyla bir suçlamaya daha mazur kaldı. Açıklan davada  XRP satışının Florida güvenlik yasalarına göre bir “yatırım sözleşmesi” oluşturduğunu ve Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse’un bu yasaları bilerek ihlal ettiğini iddia etmektedir.

“Davalılar, 2013’ten günümüze kadar tüketicilere kayıtsız XRP satmaya devam ettiler … Davalılar, yatırımcılar için önemli bir risk oluştururken para kazanmaya devam edebilecekleri önemli XRP’ye sahipler. Bu nedenle, ihtiyati tedbir uygun. “

Kaliforniya’da ikamet eden Bradley Sostack, aralık ayında sec ile benzer dava açtı. ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple‘ın milyonlarca dolar değerinde XRP sattığını iddia eden bir dava açtı. dijital varlığı bir menkul kıymet olarak belirtmeden işlem yapmasından suçlanmaktadır.

Ripple ve Garlinghouse , davacının suçlamalarını “çirkin” olarak nitelendirip cevap verdi.

“Bu konudaki iddialar oldukça çirkin. Bence iki hafta boyunca XRP’yi elinde tutan ve bazı iddialarda bulunan biri. XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı tek bir dava ile dikte edilmeyecek … XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı çok açık bence. Şirket Ripple’dan bağımsız olarak var. Şirket Ripple yarın kapanırsa XRP ekosistemi var olmaya devam edecek. Bağımsız, açık kaynaklı bir teknoloji. ” 

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu