Ripple (XRP) Haberleri

Bir Borsada Daha XRP Yer Almaya Devam Edecek

SEC tarafından Ripple’a açılan dava yüzünden XRP için pek çok borsa işlemleri durdurma kararı almıştı. Ancak davanın seyrinde Ripple lehine kararların çıkması sonrasında borsalar tekrar işlemlerinde XRP’ye yer vermeye başladılar.

] }

SEC tarafından Ripple’a açılan dava yüzünden XRP için pek çok borsa işlemleri durdurma kararı almıştı. Ancak davanın seyrinde Ripple lehine kararların çıkması sonrasında borsalar tekrar işlemlerinde XRP’ye yer vermeye başladılar. Bu borsalardan sonuncusu ise Japonya merkezli kripto borsası olan DeCurret oldu Borsa tarafından yapılan açıklamada XRP işlemlerinin tekrar başladığına yönelik yatırımcılara haber verildi. Bu açıklama kapsamında birkaç işlem çiftinde borsada tekrar XRP işlemleri yapılabilecek. XRP’nin bu durumda fiyatlarının artması beklenirken, kripto borsalarındaki genel düşüş kapsamında gelişme fiyatına doğrudan yansımadı. Ancak uzmanlara göre piyasalarda genel düşüş grafiği bittiğinde, XRP fiyatı alınan bu karardan da etkilenecek ve önemli bir yükseliş başlatabilecek.

XRP’ye Olan Talep Artıyor

SEC ve Ripple arasında görülen dava XRP’nin pek çok yatırımcı kaybetmesine neden olmuştu. Coinbase ve Binance US gibi pek çok borsada XRP işlemlerine ara verilmişti. Ortalama 1 ay öncesinde XRP destekçileri ise Realist XRP hareketi başlatmışlardı. Bu hareket, XRP’nin itibarının iade edilmesine ve daha fazla borsada işlem görmesine dayanıyor. Destekçiler XRP işlemlerinin borsalarda tekrar aktif hale getirilmesi çağrısında bulunuyor. Japonya borsasının da böyle bir karar almasında başlatılan trend hareketinin etkisi olduğu da düşünülüyor. Bunun yanında SEC davası ile ilgili olarak da göstergeler şimdilik XRP’ye dönmüş durumda bulunuyor. Davanın nihai kararı henüz açıklanmamış olsa da yakın zamanda davanın sona ermesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu