Kripto Para Haberleri

Binance’de İşlem Hatası Pahalıya Mal Oldu, Kullanıcı 1 Milyon TL Kaybetti

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance borsalar arasında güvenli yapısı ile biliniyor.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance borsalar arasında güvenli yapısı ile biliniyor.

Ancak kullanıcılardan kaynaklı hatalar sonucunda önemli sorunları da beraberinde getiriyor. Borsada cembazaar isminde takma isim ile işlem yapan Türk bir kullanıcı işlemleri sonucunda 1 milyon lirayı nasıl kaybettiğini açıkladı. Binance platformunu kullanan kullanıcı tüm önlemleri aldığını ifade etmiş olsa da Truva atı yazılımının saldırısına uğrayarak 131 bin doların kaybolmasına şahit oldu. Kullanıcı daha sonra sosyal medya hesabı üzerinden başına gelenleri açıkladı ve bu konuda yatırımcıların dikkat etmesi gerektiği konuları paylaştı.

1 Milyon TL Ele Geçirildi

Yaşanan olayda kullanıcı önce gmail hesabına girildiğini, daha sonrasında Binance’e bağlı olan telefon numarasının değiştirildiğini aktardı. En büyük önlemler birisi olarak kabul edilen 2FA’in bile resetlenmesi sonucunda kullanıcıların kişisel bilgisayarın ya da telefonun saldırıya uğramış olduğunu dile getirdi.

Cep telefon numarasının ülke kodunun +75 şeklinde değiştirildiğini belirten kullanıcı sabah bilgisayarına indirilen bir programdan yayılan Truva atı virüsünden bu durumundan kaynaklandığını ifade etti. Bu durumda kişinin Binance hesabını ele geçiren saldırganlar 131 bin doları da kendi hesaplarına aktardılar. Özellikle para ve alışveriş işlemleri yapılan bilgisayarlarda kesinlikle zararlı ve korsan yazılım kullanılmaması gerekiyor. Özellikle crack ya da warez olarak ifade edilen programların içinde çok sayıda virüs bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam